Маніпулятори завжди тонко відчувають емоції своєї жертви. Вони використовують різні методи емоційного впливу, щоб підкорити її своїй волі і отримати бажане. Потрапити до нечистих рук маніпулятора досить легко, якщо виказати довіру, чим одразу скористається маніпулятор. Тому важливо розуміти, як маніпулятор впливає, щоб убезпечити себе від спілкування з негідними людьми.

Основні прийоми маніпуляторів

Маніпулятор примушує сумніватися у собі

Люди, які хочуть маніпулювати Вами, дуже добре вміють брехати, дивлячись прямо у вічі. Вони настілки впевнені у своїх словах, що Ви мимоволі починаєте сумніватися у собі.

Відчуття провини

Маніпулятори чудово знають, що у кожної людини є болюче місце. Як тільки вони зрозуміють, що саме, вони будуть постійно на неї тиснути. Це дуже небезпечно, адже, коли є почуття провини, Ви не зможете їм протистояти. Афірмації від почуття провини допоможуть подолати у собі це деструктивне почуття і зменшать ризи маніпуляцій.

Маніпулятори видають себе за жертву

Дуже часто маніпулятори використовують прийом, коли у своїх негараздах звинувачують саме Вас. Такі люди справжні майстри звинувачувати всіх і вся навколо, але тільки не себе.

Справи і слова розходяться

Маніпулятори можуть казати те, що Вам хочеться почути. Але все це лише брехня, тому що діють вони зовсім по-іншому. Не так, як Вам розповідають.

Ображатися – фішка маніпуляторів

На початку спілкування маніпулятори намагаються створити ситуації, щоб Ви почали їм довіряти. А потім, коли вони досягають цієї мети, вони починають використовувати все, що Ви говорили проти Вас. Вони намагаються присоромити Вас, розкритикувати Ваші думки і вчинки. І все це вони роблять, наголошуючи, що вони «засмучені» через це і їм «обідно за вас». Це маніпуляція!

Маніпулятор допомагає в «борг»

Щоб міцніше прив’язати до себе людину, маніпулятор може допомогти, щоб потім Ви відчували себе боржником. Вони вміють «допомагати» так, що у Вас падає самооцінка і Ви відчуваєте залежність від них. Наприклад, вони перенесли свою зустріч з манікюрницею, а потім тижнями нагадують, що більш нікого немає, хто здатен на таку жертву заради Вас.

Ваш слабкості маніпулятор використовує проти Вас

Саме через довірливість, яку ми описали в п.1, маніпулятор добре Вас знає. І тому їм легко впливати на ті місця, які найбільш вразливі. Якщо у Вас негаразди з близькою людиною, вони ще більше будуть очорняти її у Ваших очах, показуючи свою брехливу підтримку. Все це лише для однієї цілі – щоб Ви віддалилися від інших людей і завжди були поряд з маніпулятором.

Їм часто «гірше», ніж Вам

Маніпулятори завжди дають зрозуміти, що вони найбільше потерпають від негараздів, які відбуваються з Вами. Навіть за найменшої Вашої помилки, маніпулятор зробить вигляд, що йому так погано, що Ви почнете себе ненавидіти.

Якщо маніпулятор стороння людина і Ви усвідомили його хижі наміри, потрібно припинити спілкування. Складніше ситуація, якщо маніпулятори – Ваші родичі. Але й тут можна дати собі раду. Тому цінуйте себе і людей, які за Вас вболівають.