ГоловнаПсихологіяЯк привчити дитину спати без батьків

Як привчити дитину спати без батьків

Багато батьків стикаються з ситуацією, коли дитина просто не може заснути, якщо поряд немає тата або мами.  Це часто призводить до конфліктів, як між батьками, так і до сімейних сварок. Тому психологи дали поради, як привчити дитину спати без батьків, щоб не надто травмувати її. 4 прості рекомендації, які досить нескладно виконати.

Щоб привчити дитину спасти без батьків, потрібно виділити їй окреме місце

Після годування, коли дитину треба вкладати спати, необхідно перемістити її на її місце. Тобто треба зробити фізичні «кордони». Для немовляти можна зробити з бортики з рушника. Це дасть малюку зрозуміти, що далі він спатиме без мами. Краще – класти немовля спати у свою колиску. Для більш дорослих дітей потрібно виділити окрему кімнату чи, принаймні, окреме ліжко.

Зручний одяг допоможе привчити дитину спати без батьків

Для здорового і міцного сну для дитини важливо, щоб їй було зручно і комфортно. Велику роль у цьому відіграє правильний одяг для сну. Найкраще обирати одяг з натуральних тканин, який не буде ніде натирати чи давити. Такий одяг – піжама, буде і сигналом, що прийшов час сну і допоможе адаптуватися до нових умов спання дитини.

Як привчити дитину спати без батьків: не створювати зайвого шуму

На першому етапі, коли дитина звикає спати самостійно, потрібно дуже дбати про нервову систему малюка. Не треба провокувати сторонніми звуками дитину, щоб не бадьорити її. Наприклад, не слід дивитися телевізор у кімнаті, де дитина засинає. Навіть розмовляти між собою слід тихіше. Так малюк буде більш спокійним і легше адаптується до нового місця для сну.

Читання казок на ніч допоможе легше привчити дитину спати без батьків

Ця порада для більш старших діток. Можна завести сімейний ритуал – читання перед сном. Тоді дитина буде розуміти, що після цікавої історії, настає час спати. Спільне читання казок на ніч, крім заспокійливо налаштування на сон, ще й зміцнить ментальний зв’язок між батьками і дитиною. Порада: слід вибирати до вечірнього читання не надто захоплюючі книжки, щоб малюк налаштовувався на спокійний лад, а не активізувався.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст