ГоловнаПсихологіяЧому на дітей не можна кричати

Чому на дітей не можна кричати

Діти – це велика радість для батьків. Але іноді здається, що вони випробовують наше терпіння – чи занадто швидкі, чи занадто повільні, чи роблять вигляд, що не чують нас. І тоді батьки готові зірватися на крик. Чому на дітей не можна кричати – потрібно пам’ятати про вплив підвищеного тону на психіку дитини. Батькам важливо зупинитися і згадати, що ми можемо зробити своїм криком.

  1. Страх і відсутність довіри

Більшість дітей, коли чують крик чи підвищений голос, починають боятися. Цей страх оселяється у них в середині. В результаті дітям стає важко заводити друзів і спокійно вирішувати конфліктні ситуації з однолітками. Якщо батьки кричать не дитину, їй стає важно їм довіряти. Якщо у дитини буде якась проблема, вона не розповість мамі чи татові, адже вони ж можуть накричати. Між Вами і Вашою дитиною руйнуються довірливі стосунки.

  1. Крик такий же страшний, як і фізичне покарання

Деякі батьки вважають, що бити дитину не можна, а от кричати – нічого страшного. Дослідження психологів показали, що у дітей, на яких постійно підвищують голос, такі ж самі психологічні проблеми, як і у дітей, які постраждали від фізичного насилля.

  1. Агресія

Якщо на дитину до 5 років підвищували голос, з великою долею ймовірності, через час така дитина буде проявляти агресію до оточуючих. Дитина буде лаятися і битися з однолітками.

  1. Страждає психіка дитини

Згідно багаточисельних досліджень фахівців, доведено, що регулярні образи і крики на дітей призводять до того, що в підлітковому віці вони стають схильними до депресії і у них падає самооцінка. Також в старшому віці багато з них можуть почати крадіжки і брехати старшим.

  1. Зникає впевненість у собі

Якщо на дитину кричать і порівнюють з кимось іншим у негативному сенсі, то дитина перестає вірити у себе і свої сили. Вираз «У всіх діти, як діти, а ти в мене – проблема», чи «Ти отримав 9, а можна було 11» – недопустимі.

Всього, чого можна досягти криком – Ваша дитина відчує себе непотрібною Вам. Мозок дитини вразливий перед будь-якою формою насильства, тому малюк не сприймає крик як частину процесу виховання. Важливо знайти інший спосіб, за допомогою якого Ви будете боротися з поганою поведінкою Вашого дитини і зможете стати не тільки батьками, а й друзями.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст