ГоловнаСад та городЖоржини: як викопувати восени та як зберігати бульби зимою

Жоржини: як викопувати восени та як зберігати бульби зимою

Восени ми готуємо наші квіти до зимування. Троянди і клематиси треба сховати в спеціальне укриття. А бульбові і цибулинні – викопати із землі, щоб вони не загинули. Важливо знати, як викопувати жоржини та як правильно зберігати їх бульби зимою, щоб навесні мати гарний посадковий матеріал.

Жоржини: як викопувати восени

Викопувати жоржини восени добре тоді, коли вже були слабкі заморозки – це закаляє рослину і допоможе їй без проблем перенести зимування. Також, досвідчені садоводи радять викопувати у сприятливі дні згідно місячного календаря городника і погодних умов у Вашому регіоні.

Для зручності, перш ніж викопувати бульби, варто підготувати ярлички з написами виду жоржин. Так навесні буде легше планувати посадку на клумбах.

Жоржини копати просто, керуючись кількома правилами

  1. Обрізати стебла на висоті приблизно 30 см і прибрати стороннє листя та гілочки.
  2. Обкопуємо кущ з усіх боків, намагаючись не пошкодити бульби. Для цього треба глибше занурювати лопату – під бульби, які залягають не глибоко, а ще краще копати вилами. Важливо! Не можна розхитувати кущ, щоб висмикнути бульби, взявшись за стовбур. Коренева шийка надзвичайно крихка і настільки ж важлива для життєдіяльності жоржин і її легко зламати.
  3. Викопавши кущ, обережно очищаємо його від землі і кладемо в тінь.
  4. Всі кущі після викопування бажано обмити водою з шлангу і потім почати зачищати.
  5. Секатором треба обрізати зайві корінці та відростки, яких багато. Не підходять для посадкового матеріалу маленькі бульби. Повинні залишитися лише повноцінні бульби, які кріпляться до кореневої шийки і мають бруньки для відновлення.
  6. В самому кінці коротко підрізаємо стовбур, адже саме з нього починається гниття. Можна також зачистити зелені м’які тканини.
  7. Підготовлені кущі потрібно скласти на просушку булбинами вгору під навіс або на тересі.

Жоржини: підготовка бульби квітки після викопування для подальшого зберігання зимою

  1. Перед закладкою на зберігання, бульби жоржини треба обробити фундазолом (30 г на відро води). або ж можна використати розчин марганцю червоного кольору.
  2. Бульби жоржини треба витримати в обох розчинах 20-30 хвилин, щоб знищити всіх патогенних збудників хвороб, яких багато в ґрунті. Деякі садівники просто обприскують бульби жоржин одним з цих розчинів.
  3. Якщо жоржину зберігати у приміщенні з низькою вологістю, то бульби можуть пересохнути і стануть непридатними для посадки весною. Цьому можна зарадити, зануривши їх у глиняну бовтанку. Тоді вона утворить скоринку, яка втримає вологу і буде перешкоджати її випаровуванню. Така глиняна бовтанка за консистенцією повинна нагадувати магазинну сметану.
  4. Після глиняної бовтанки, бульби треба добре просушити 2-3 дні і тільки після цього відправляти на зберігання.

Жоржини: як зберігати бульби зимою

Спосіб, який дуже добре себе зарекомендував – зберігання у погребі прямо на полу.

Зберігати бульби жоржини можна двома способами – цілими чи діленками. Обидва способи мають свої переваги і мінуси: при першому, в цілому вигляді –  бульба краще утримує вологу в середині. При другому – поділивши восени, ми економимо час весною на процедуру ділення. Адже цілою бульба жоржини не висаджується, її треба ділити. Цілі, не розділені бульби, зберігаються все-таки краще діленок. До того ж навесні бруньки вже почнуть рости і буде набагато простіше зрозуміти на скільки частин їх бульбу жоржини.

Зберігати бульбу жоржини можна по-різному: у погребі, у сараї, на балконі в квартирі. Важливо дотримувати правила зберігання бульби жоржини: бульби повинні зберігатися в темряві, при температурі близько 5 градусів і вологості 80 – 85%. Якщо температура хоча б ненадовго опуститься нижче 0 градусів, то бульби загинуть, якщо буде висока – бруньки почнуть проростати просто серед зими.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст