ГоловнаСад та городВирощування петунії, щоб прикраси присадибну ділянку

Готуючись до весни, крім розсади овочів і зелені, господині готують розсаду квітів, у тому числі і петунії. Плануючи вирощування декоративних рослин, потрібно розпланувати – де садити однолітні квіти. А в якому місці краще посадити багатолітники або ґрунтопокривні рослини. Таке планування допоможе мати красиву ділянку і полегшить роботи.

Вирощування петунії: підготовка грунту

Для вирощування петунії найкраще підходить кислий грунт. Для розсади можна взяти вже готову земляну суміш, яка продається у магазинах і призначена для кімнатних квітучих рослин.

Також, суміш для розсади петунії можна зробити самостійно. Для цього потрібно взяти певні складові і змішати їх за наданою пропорцією:

  • земля; торф; перегній; пісок
  • у пропорції: 1:1:1:0,5

Важливо: перед посадкою насіння петунії на розсаду, необхідно обов’язково провести знезараження грунту. Квітникарі також радять обробити його слабим розчином марганцевого розчину і фунгіциду.

Вирощування петунії: підготовка насіння для розсади

Квітникарі вважають за найкращий варіант брати насіння петунії, яке було зібрано у минулому сезоні. Якщо взяти більш старе насіння, то велика ймовірність,що сходження паростків буде більш низьке і квіти будуть менш життєздатними.

Готове промислове насіння, зазвичай, продається у гранулах. Потрібно пам’ятати, що таке насіння буде довше проростати, але воно дає кращі сходи.

Вирощування петунії: посадка насіння на розсаду

Щоб розсада добре почувалася, перед посадкою потрібно обрати кращу ємність. Після чого потрібно наповнити її підготовленим грунтом, після чого – добре його полити відстояною водою.

У підготовлений зволожений грунт рівномірно насипте насіння петунії на поверхню грунту.

Важливо: після висівання насіння його не можна поливати тому, що насіння дуже дрібне і вода просто заб’є його в землю. В подальшому, для поливу потрібно використовувати метод зрошення.

Багато квітникарів вважають, що найкращим методом висадки насіння є  торф’яна таблетка, в якій насіння петунії проростає практично 100%.

Якщо порівняти з висадкою у грунт, то з 10 насінин сходить 5-6. Щоб схожість насіння була вищою, після висівання можна накрити ємність склом або прозорою плівкою

Для розсади петунії необхідне додаткове освітлення. Ідеально підійде фітолампа, але можна використовувати і звичайну настільну. Ємність з сіянцями петунії буде корисно виставляти на підвіконня на південній стороні. Оптимальною температурою для сіянців буде + 23⁰С … + 25⁰С.

Ви не можете копіювати текст