Лілії давно використовують як декоративну рослину, щоб прикрасити сад і клумби. Аромат лілії використовується у парфумерії, надаючи витонченості та жіночності композиції. Вирощування квітки має певні правила. Лілія садова досить вибаглива до якості води: не виносить застою води, може захворіти через шкідників. Тому важливо знати хвороби, шкідники і методи боротьби з ними, щоб садова лілія продовжувала милувати око і дарувала нам ніжних аромат.
Хвороби садової лілії і методи боротьби з ними – сіра гниль
Збудником цього захворювання являється гриб Botrytis cinerea. Зазвичай провокує їх появу підвищена температура повітря та висока вологість.
Проявляється захворювання рослини у вигляді утворення бурих плям на листя і стеблі, які швидко розростаються. Ці плями з часом розповсюджуються на інші, здорові частини рослини, сіріють і утворюють тверду гниль.
Як позбутися: для лікування захворювання з лілії видаляють найбільш пошкоджені ділянки і обробляють її препаратами «Фундазол», «Беном» або 1% -ої бордоською рідиною. Обробляти вражені частини лілія потрібно щотижня до повного зникнення симптомів.
Профілактика сірої гнилі: зменшити дози азотних добрив і вносити в грунт фосфатні або калійні добрива.
Лілія садова: хвороби, шкідники і методи боротьби з ними, лілієвий жук (лілейна тріщалка)
Лілейна тріщалка та методи боротьби з неюКомаха та її личинки мають червоно-жовтий колір, який добре видно на зеленому листі і стеблі. Лілієвий жук поїдає м’якоть рослини, вигризаючи великі шматки з листя і стебла. Через цього паразита лілія в’яне, відбувається інфікування (через враженні ділянки) патогенами.
Як позбутися: потрібно вручну зібрати жуків і його личинок з лілії після чого обприскати рослину інсектицидом широкого спектру «Актара». Робити процедуру потрібно тричі на місяць.
Профілактика від лілієвого жука: обприскувати цим препаратом лілію 1 раз на місяць.
Лілія садова: хвороби, шкідники і методи боротьби з ними, озима совка
Гусінь цією ґрунтової комахи пошкоджує цибулинний корінь і стеблі лілії. Через це рослина в’яне і її вражають патогени. Симптоми ураження озимою совкою: прогризена м’якоть рослини. Метелик цього паразити за виглядом нагадує моль.
Як позбутися: важливо обробити грунт. Наприклад, ввести в грунт препарат «Базудін».
Профілактика від озимої совки: використання стерильного грунту (вичищеного за допомогою інсектицидів та природних компонентів) від усіх ґрунтових шкідників.