ГоловнаСад та городЛілія садова: хвороби, шкідники і методи боротьби з ними

Лілії давно використовують як декоративну рослину, щоб прикрасити сад і клумби. Аромат лілії використовується у парфумерії, надаючи витонченості та жіночності композиції. Вирощування квітки має певні правила. Лілія садова досить вибаглива до якості води: не виносить застою води, може захворіти через шкідників. Тому важливо знати хвороби, шкідники і методи боротьби з ними, щоб садова лілія продовжувала милувати око і дарувала нам ніжних аромат.

Хвороби садової лілії і методи боротьби з ними – сіра гниль

Лілія садова: хвороби, шкідники і методи боротьби з ними
Сіра гниль може знищити лілію, тому потрібно обов’язково обробляти рослину інсектицидами

Збудником цього захворювання являється гриб Botrytis cinerea. Зазвичай провокує їх появу підвищена температура повітря та висока вологість.

Проявляється захворювання рослини у вигляді утворення бурих плям на листя і стеблі, які швидко розростаються. Ці плями з часом розповсюджуються на інші, здорові частини рослини, сіріють і утворюють тверду гниль.

Як позбутися: для лікування захворювання з лілії видаляють найбільш пошкоджені ділянки і обробляють її препаратами «Фундазол», «Беном» або 1% -ої бордоською рідиною. Обробляти вражені частини лілія потрібно щотижня до повного зникнення симптомів.

Профілактика сірої гнилі: зменшити дози азотних добрив і вносити в грунт фосфатні або калійні добрива.

Лілія садова: хвороби, шкідники і методи боротьби з ними, лілієвий жук (лілейна тріщалка)

Лілія садова: хвороби, шкідники і методи боротьби з ними

Лілейна тріщалка та методи боротьби з неюКомаха та її личинки мають червоно-жовтий колір, який добре видно на зеленому листі і стеблі. Лілієвий жук поїдає м’якоть рослини, вигризаючи великі шматки з листя і стебла. Через цього паразита лілія в’яне, відбувається інфікування (через враженні ділянки) патогенами.

Як позбутися: потрібно вручну зібрати жуків і його личинок з лілії після чого обприскати рослину інсектицидом широкого спектру «Актара». Робити процедуру потрібно тричі на місяць.

Профілактика від лілієвого жука: обприскувати цим препаратом лілію 1 раз на місяць.

Лілія садова: хвороби, шкідники і методи боротьби з ними, озима совка

Лілія садова: хвороби, шкідники і методи боротьби з ними
Озима совка: щоб позбутися цього шкідника, потрібна очистити грунт від паразитів

Гусінь цією ґрунтової комахи пошкоджує цибулинний корінь і стеблі лілії. Через це рослина в’яне і її вражають патогени. Симптоми ураження озимою совкою: прогризена м’якоть рослини. Метелик цього паразити за виглядом нагадує моль.

Як позбутися: важливо обробити грунт. Наприклад, ввести в грунт препарат «Базудін».

Профілактика від озимої совки: використання стерильного грунту (вичищеного за допомогою інсектицидів та природних компонентів) від усіх ґрунтових шкідників.

Ви не можете копіювати текст