ГоловнаСад та городЛаванда в саду, як прикраса присадибної ділянки

Лавада – красива і ніжна рослина, яка дуже популярна у ландшафтних дизайнерів. Ідеї, як лаванда в саду може зміни весь вигляд присадибної ділянки і як ця квіткова прикраса може бути використана для розмежування території.

Лаванда в саду: основні види лаванди

Для декорування саду і присадибної ділянки чудово підходить ароматна рослина – лаванда. Також, її вважають магічною рослиною, яка захищає домівку і родину від негативної енергії.

Налічується більше 25 видів лаванди, але популярними вважаються вузьколиста, широколиста, зубчаста, гібридна.

Широколиста (французька) – любить тепло і вирощується для аромату і отримання ефірного масла. Листя округлі, квіти можуть бути білосніжними, ліловими або рожевими.

Вузьколиста (колоскова, англійська) – більше пристосована до морозу. Квіти світло-фіолетові або лілові, які розташовані на верхній частині стебла. Аромат сильний і приємний. Цей вид легко розмножується насінням.

Гібридна (голландська) – декоративний сорт. Квітки всілякого забарвлення, листя великі, попелясті або сріблясті. Висота рослини доходить до 1,5-2 м.

Зубчаста – компактні, маленький кущик. Таку назву цей вид лаванди називається через «порізане» листя. Квіти великі, фіолетові або лілові. Найчастіше вирощують як кімнатну культуру, тому що сильно боїться морозів.

Ідеї, як лаванда в саду може прикрасити присадибну ділянку

Найчастіше вибирають для вирощування лаванду вузьколисту, через її морозостійкості.

Лаванда – настільки універсальна рослина, що її використовують у поєднаннях з іншими квітами у саду і на клумбах.

Альпійська гірка

Лаванда, як прикраса саду і присадибної ділянки
Лаванда являється чудовою рослиною для оформлення альпійської гірки

У дикій природі лаванда росте на горах і тому її називають королевою альпійської гірки. Лілові кущики виглядають серед каменів мальовничо і природно.

Бордюр з лаванди

Лаванда, як прикраса саду і присадибної ділянки
Ароматна доріжка з лавандового бордюру

Можна висадити ароматні кущі вздовж садових доріжок. Тільки необхідно не забувати, що їх потрібно стригти в одній формі і зберігати однакову висоту квітки. Йдучи по такій доріжці, людина буде оповита чудовим ароматом запашних квітів.

Поєднання лаванди з трояндою

Лаванда, як прикраса саду і присадибної ділянки
Неймовірно ніжне і красиве поєднання лаванди і рожевої троянди

Троянда  – це найкращий сусід для лаванди. Тим більше, якщо троянда з крупними квітками і рожевого кольору. Вони разом створюють незвичайну гармонію запаху і кольору.

Прикраса присадибної ділянки – поодинокі посадки лаванди

Лаванда, як прикраса саду і присадибної ділянки
Лаванда чудово виглядає поодиноким кущиком

Лаванда чудово виглядає як самостійна посадка. Якщо територія ділянки дозволяє, то можна створити лавандове поле. Така посадки лаванди чудово виглядає на тлі газону і біля садових фігур

Вирощування лаванди у контейнері (горщику)

Лаванда, як прикраса саду і присадибної ділянки
Ідея оформлення тераси – лаванда у горщику

 

Низькорослі сорти або молоді кущі лаванди можна посадити у контейнер. Щоб рослина виглядала більш ефектно, можна підібрати їй незвичайний горщик.

Озеленення схилів за допомогою лаванди

Лавандові схили
Лавандові схили – неймовірно красиво і вишукано

Ще лаванду використовують для зміцнення схилів поряд з ялівцем, рододендроном, бузком, Веронікою та т.п. На більш високих ділянках, лілові кущі виглядають ще більш ошатно і вишукано.

Клумба пряних трав

Лавандові прянощі
Лаванда прекрасно доповнить клумбу як з пряних рослин, так і з садових квітів

Якщо запланували зробити пряну клумбу, то по сусідству з лавандою варто висаджувати чебрець, шавлію, розмарин, кріп, деревій, м’яту, ісопу, материнку і т.п. Ця клумба коли, почне цвісти, буде видавати надзвичайний аромат.

Жива огорожа з  лаванди

Лавандова жива огорожа
Чудова огорожа з лаванди – красива і ароматна

Для створення огорожі підходять високорослі сорти лаванди. Вона створює не лише тільки красу, але перешкоджає проникненню на ділянку непрошених гостей, які не переносять запах лаванди. Непогано виглядає біля паркану і стін будівель.

Вирощування на городі

Висаджувати лаванду можна на клумбі і на грядці серед овочевих посадок. Тому що крім естетики, вона ще й природний інсектицид.

Міксборд

Дуже добре поєднується з будь-якими рослинами. Головне – щоб вони не загороджували їй світло. Більш ефектно виглядає з білими, рожевими, блакитними, помаранчевими, жовтими квітами.

Лаванда – приваблива ароматне рослина, яке знайде своє місце на будь-якій ділянці або грядці.

З яких рослин можна робити живу огорожу і бордюри

Ви не можете копіювати текст