ГоловнаСад та городКлематис восени: посадка, які правила і рекомендації

Клематис восени: посадка, які правила і рекомендації

Клематис – це справжня окраса саду і присадибної ділянки. Він також може бути, як жива огорожа, яка закриває від очей те, що не хочеться бачити. Восени кламатис можна садити,  зважаючи на основні правила і рекомендації досвідчених квітникарів. І вже скоро нові кущі цієї чудової квітучої ліани будуть милувати око. Посадки клематису восени – це непоганий спосіб прикрасити свою ділянку на наступні сезони.

Клематис восени: посадка, які правила і рекомендації

Найкращий період для посадки клематису восени – це вересень. Пізніше саджати фахівці не рекомендують, тому що є ризик, що до настання холодів, рослина не встигне адаптуватися у відкритому грунті.

Якщо так сталося, що у Вас з’явився саджанець пізніше вересня і осінь прохолодна, краще не садити – краще залишити його зимувати у погребі або підвалі. Головне слідкувати, щоб у нього не почали з’являтися молоді пагони. Якщо вони все ж таки з’являться, слід їх прищіпувати.

Де краще садити клематис?

Кламатис восени: посадка, які правила і рекомендації
Справжня окраса саду і домівки – клематис

Клематис може рости на одному місці до 30 років. Тому місце потрібно обирати ретельно, зважуючи всі важливі фактори для рослини і, щоб потім не довелося його пересаджувати. Ця рослина висаджується біля паркану, прикрашаючи його. Можна посадити біля не дуже гарної стіни старої будівлі. Часто клематис висаджується біля арок або біля входу на подвір’я на спеціальне кріплення-шпалери. Клематис не дуже вибаглива рослина, але все ж таки має певні вимоги для гарного зростання:

  • не варто садити під пряме сонячне проміння;
  • клематис не любить протяги, тому що тонкі гілочки стебла будуть ламатися;
  • не варто висаджувати у кислий грунт;
  • заболочені і перезволожені місця не підходять.

Основні правила посадки клематису восени

Кламатис восени: посадка, які правила і рекомендації
На одному місці клематис росте до 30 років
  1. Клематис потрібно садити з доволі сильним зануренням. Тобто нижче рівня землі повинна опинитися не тільки коренева шийка, але й нижня пара бруньок на пагоні. Така посадка необхідна для того, щоб молодий саджанець розвивався у кущ. При такій посадці восени, у клематису у прохолодній землі буде краще розвиватися коренева система і рослина буде менше хворіти.
  2. Яма для посадки клематиса восени повинна бути доволі глибокою – приблизно на 2 штики лопати.
  3. Кущі слід садити не ближче ніж один метр один від одного, краще, якщо це відстань буде 1,5 м.
  4. Якщо на ділянці глинистий грунт, тоді слід у посадкову яму додати поживну земляну суміш. Суміш можна приготувати самостійно, взявши у пропорції 1 до 1:
  • перегній;
  • дернову землю;
  • торф;
  • пісок.

5. Навіть, якщо грунт добрий і поживний, у посадкову яму слід додати 2 склянки золи, склянку вапна і 100-150 гр комбінованих мінеральних добрив.

6. Після того, як саджанці клематису помістили у посадкову яму, слід молоді пагони присипати сумішшю піску з золою, а не землею. Важливо: при посадках клема тису восени, слід всю наземну частину зрізати до самої землі. Можна залишити маленький пагін, але не більш 2 бруньок.

Посадка клематису восени може призвести, що наступного року саджанці будуть рости повільніше, а пагони будуть тонкими і тендітними. Не треба засмучуватися – це нормально, рослина адаптується і міцніє. Повністю клема тиси показують свою красу на 3-4 рік після посадки.

Не забуваємо, що клематиси потрібно правильно готувати до зими. Основні парвила підготовки – ТУТ

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст