ГоловнаСад та городЯк підготувати троянди до зими: обрізка і укривання

Як підготувати троянди до зими: обрізка і укривання

Осіння пора передбачає підготовку городу і саду до зимування. Поради досвідчених садоводів допоможуть зрозуміти, як краще підготувати троянди до зими. Троянди милують око весь теплий сезон. Крім догляду за ними під час цвітіння і вегетації, троянди потребують його ще й у зимовий період. Багато роблять помилку, коли накривають троянди вже при перших заморозках, через що квіти можуть загинути. Тому поради фахівців – як підготувати троянди до зими: обрізка і укривання різних сортів троняд стануть в пригоді

Як підготувати троянди до зими, покрокові рекомендації

Щоб кущі троянд правильно розвивалися і квітували наступного сезону, потрібно задіяти всі необхідні підготовчі заходи.

Підживлення троянд перед зимою

В середині вересня потрібно провести останнє підживлення. Можна зробити розчин: в 1л гарячої води розчинити 50 гр суперфосфату, після чого розвести цей розчин у 10 літрах води і обприскати листя троянд. Також, можна обприскати іншим фосфатно-калійним розчином: 5 гр моно фосфату калію і 5 гр суперфосфату розчинити у 10 л води. калій підготує пагони троянд до морозів, а магній забезпечить їх весняне зростання.

Грунт під кущами потрібно посипати золою чи обробити фунгіцидом.

Звільнення кущів троянд від листя

Важливим підготовчім етапом до зимування троянд, є позбавлення від листя. Це допоможе рослині підготуватися до періоду сну. Видалені листки потрібно спалити, щоб убезпечити від можливих хвороб. Суцвіття, які вже відцідили, також потрібно зрізати.

Звільнення троянд від листя і квітів починати треба вже з початку вересня, щоб до початку заморозків встигнути це зробити.

Як підготувати троянди до зими, обрізка пагонів

Садівники радять здорові пагони не підрізати, тому що на минулорічних пагонах скоріше зацвітуть квітки. А при їх обрізанні, їм знадобиться час на відновлення крони.

Якщо гілки кущів троянди вражені хворобою і сухі, то їх потрібно обов’язково обрізати. Здорові пагони троянди потрібно прихилити до землі. Якщо троянда не гнеться, а таке часто буває з чайно-гібридними, то обріжте її до розмірів укриття. Потім їх обробляють бордоською сумішшю або фунгіцидом і підгортають ґрунтом. Для цієї процедури грунт використовують окрему з саду (цілком вистачить 1 відра)

Як підготувати троянди до зими, пригинання в’юнкої троянди

Пригинання непроста процедура через колючки, тому варто надягати рукавички для проведення цих робіт. Повністю укладати кущ на грунт не обов’язково, буде достатньо притиснути до 1 м. Не варто одразу в один день пригнути пагони до землі, робити це потрібно поступово, а інакше вони можуть поламатися.

Методи пригинання:

  1. Не звільняйте троянду від опори в мороз, стебло схильне до поломки і пошкодження. Відв’язують гілки заздалегідь і пригинають поступово. Можна покласти на верхівку куща шматок дошки, щоб кущ поступово звикав до навантаження і пригинався.
  2. Для того щоб плітки не ламалися, пригинають їх в сторону щеплення.
  3. Молоді пагони пригнути не складе труднощів – прив’яжіть їх один до одного, покладіть на грунт і закріпіть.
  4. Якщо для опори для Вашої троянди використовуєте грати, то можна зняти з неї кріплення і укласти на грунт троянду разом з ними.
  5. Не викладайте батоги на голу землю – підкладіть під низ гілки або дошки. Після того як кущ пригнувся до потрібної висоти, його фіксують підручним матеріалом (пластикові труби, будівельні дуги і інші металеві вироби).

Як підготувати троянди до зими, укривання

Для укриття потрібно вибрати день, щоб погода була суха і температура повітря зберігалася на рівні мінус 5 градусів. Не поспішайте рано вкривати, після відлиги троянди можуть зіпріти.

Будуємо трояндам укриття. Для цього робимо каркас з пологим дахом, щоб сніг і опади на ньому не затримувалися. Для каркаса використовуємо матеріал, який утримує температуру всередині нього і не пропускає вологу. Як утеплювач не використовуйте тирсу, вони здатні увібрати в себе вологу і коренева система буде гнити.

Троянди можна накривати легким субстратом, опалим листям, стеблами однорічних рослин, покривним матеріалом.

Зола на городі для підживлення і боротьби з шкідниками: правильні пропорції використання

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст