ГоловнаСад та городХризантеми: захворювання та методи профілактики

Осінню красу нашого саду і присадибної ділянки створюють квітучі хризантеми. Вони починають квітувати наприкінці літа і аж до осінніх холодів. Знання які захворювання та методи профілактики хризантеми, допоможуть нам убезпечити рослину і отримати восени неймовірну красу різнобарв’я цієї квітки.

Хризантеми: захворювання та методи профілактики септоріоза

Септоріоз – захворювання, викликане грибком.

Хризантеми: захворювання та методи профілактики
Сипторіоз проявляється на листі хризантеми у вигляді плям

Ознаки: на нижньому листі хризантеми утворюються темні округлі плями з чорними вкрапленнями. З часом плями розповзаються на всю рослину. Ураженні ділянки відмирають і хризантема в’яне.

Що робити: лікувати септоріоз потрібно методом обприскування розчином 0,5% Хлорокисом міді чи 1% бордоської рідини. Робити обприскування потрібно 2-3 рази раз на 12 днів.

Профілактика захворювання хризантеми септоріозом: знезаражування грунт та дотримання сівозміни (періодично потрібно пересаджувати цю багаторічну рослину).

Хризантеми: захворювання та методи профілактики бактеріального раку

Збудниками бактеріального раку являються ґрунтові бактерії.

Хризантеми: захворювання та методи профілактики
Бактеріальний рак хризантеми не лікується. Рослину потрібно знищити, а в грунт внести вапно для дезинфекції

Ознаки: на стовбурі рослини утворюються нарости, як «пухлини». Ця хвороба на рівні ДНК і ушкоджує клітини рослини. Захворівши хризантеми дуже чутливі до перепадів температури повітря і вологості грунту, в результаті чого вони рано в’януть.

Що робити: дане захворювання не лікується. Хвору рослину потрібно викопати і знищити. Для дезінфекції в грунт потрібно вносити вапно.

Профілактика захворювання хризантеми бактеріальним раком: запобігання пошкодженню поверхні хризантем, так як через пошкоджені ділянки відбувається зараження.

Хризантеми: захворювання та методи профілактики – польовий клоп

Ця комаха обліплює надземну частину хризантем і харчується її соками.

Хризантеми: захворювання та методи профілактики
Польового клопа можна знищити, видаливши ушкоджене листя та обприскавши інсектицидами

Ознаки: Через польового клопа, листя рослини починає скручуватися і згодом опадає. Бутони квітки деформуються і в більшості випадків – не дають квітів. Часто при ушкодженні польовим кліщем, у хризантеми спостерігається здуття листя і стебла.

Що робити: щоб позбутися польового клопа у хризантем, по-перше, треба видалити ушкоджене листя і бутони. По-друге, потрібно омити здорове листя мильним розчином. По-третє, обприскати інсектицидом «Ателлік» чи «Бі-58».

Обприскування проводити щонеділі до повного одужання хризантеми.

Ці прості поради допоможуть не хворіти Вашим рослинам і милувати око під час цвітіння.

Поради, як допомогти лілії в саду

Поради, як позбутися у рослин іржі, плямистої та борошнистої роси

Ви не можете копіювати текст