Щоб отримати красиву присадибну ділянку протягом всього теплого сезону, допоможуть поради квітникарів, які підкажуть, як висаджувати багаторічні рослини і які умови їх вирощування. Флористи радять підібрати види багаторічних довгоквітучих квітів , щоб кожного року не висаджувати нові рослини. А тільки доповнювати і урізноманітнювати клумби однорічними квітами
Багаторічні рослини, як висаджувати і умови вирощування: геленіум
Геленіум належить до сімейства айстрових. Ця квітка може бути як однорічною, так і багаторічною. Геленіум – це високоросла рослина, що досягає 150-160 см у висоту.
Період цвітіння геленіуму
Приблизно з середини липня і до настання заморозків квітки Геленіум прикрашають клумби жовтими, помаранчевими, коричневими, пурпуровими фарбами.
Умови вирощування геленіуму
Геленіум добре росте на відкритих сонячних ділянках, але непогано розвиваються і в півтіні, на нейтральних родючих ґрунтах. У спекотну погоду рослини вимагають рясних поливів, а так у догляді вони дуже невибагливі.
Щоб забезпечити пишне цвітіння геленіуму, досить підживлювати 2-3 рази за сезон. Також у червні потрібно вкоротити частини стебла. Раз на 5 років кущі геленіуму необхідно розділяти і пересаджувати, тому що грунт під ними швидко виснажується. На зиму стебла слід обрізати до землі.
Цікаві факти
У геленіума, на відміну від більшості багаторічних рослин в наших садах, немає багаторічного кореневища. Тобто, до початку зими коріння відмирають разом зі стеблами, але рослина не гине. Це пов’язано з тим, що у рослини раніше на підземній частині стебла бруньки з яких з’являються розетки листя. Вони і дадуть в новому сезоні квітконосні стебла.
Багаторічні рослини, як висаджувати і умови вирощування: деревій
Деревій – багаторічна трав’яниста рослина, у висоту досягає до 80 см і утворює порівняно невеликий пухкий кущик. Можливо, хтось скаже, що його не можна назвати дуже привабливою садовою рослиною. Але невеликі скромні квіточки деревію, в групових посадках виглядають чарівно. А ще він цінується за відмінні лікарські властивості.
Період цвітіння
Цвіте деревій з середини червня по жовтень.
Умови вирощування
Вирощування деревію – це той рідкісний випадок, коли рослина зовсім не вимагає ніякого догляду, і може рости практично де завгодно. В останні роки, завдяки досягненням селекціонерів, з’явилися нові, більш декоративні види цієї невибагливої рослини – деревію. Вони чудово підходять для ландшафтного дизайну присадибної ділянки.
Цікаві факти
У Франції деревій називають «травою святого Йосипа» – на честь одного з святих, який лікував цією чудодійною рослиною свої рани.
Як висаджувати і вирощувати канни
Канна – це багаторічна рослина, яка досягає 1,5 метрів у висоту. Канни умовно ділять на 3 групи: канни Кроз, листяні дрібноквіткові канни і орхідеєвидні канни.
Період цвітіння
Цвітіння канн починається з червня і триває до настання заморозків.
Умови вирощування
Канни добре ростуть на відкритих сонячних ділянках. Вирощувати їх можна не тільки в квітниках і на клумбах, а й в контейнерах.
Цікаві факти
У Південній Америці, на батьківщині канн, бульби рослини вживають в їжу замість картоплі, адже в них міститься близько 30% крохмалю.
Чудова мальва
Майже у всіх садках росте мальва, про яку складено багато пісень і про неї багато згадувань у художній літературі. Мальва вважається берегиною української родини. Ми не могли оминути таку прекрасну рослину.
Мальва належить до сімейства мальвових, в якому налічується понад 200 різних видів. Високоросла мальва (або проскурник) прикрасить клумбу великими яскравими квітами, які точно нікого не залишать байдужим. Часто ця рослина культивується як дворічна, але є і багаторічні види – мальва шток-рожева, мальва мускусна (або мускатна) та інші. Мальви також часто називають шток-троянда (Altaea rosea), яка відноситься до цього ж сімейства.
Період цвітіння
Цвіте рожа з кінця червня до жовтня, а її квітконосне стебло на другий рік життя може досягати навіть 3 метрів у висоту.
Умови вирощування
Найкраще росте мальва на сонячних ділянках або в легкій півтіні, в максимально тихому і захищеному від вітрів місці.
Багаторічні рослини, як висаджувати і умови вирощування: рудбекія
Рудбекія – дивно яскрава і ошатна багаторічна кореневищна рослина. В роду її налічується близько 30 видів. Ці квітки – високорослі рослини, що досягають (в залежності від виду і сорту) від 80 до 200 см у висоту.
Період цвітіння
Великі суцвіття-кошики рудбекії, що досягають 15 см в діаметрі, будуть прикрашати сад помаранчевими, жовтими, коричневими і навіть пурпурно-чорними квітками з початку липня і до жовтня.
Умови вирощування
Рудбекію необхідно садити тільки на відкритих сонячних ділянках. Протягом літнього сезону рослини слід 3 рази підживлювати. Для рудбекій потрібний добре оброблений, родючий, глинистий ґрунт, бажано на сонячному або злегка затіненому місці. Адже, щоб ця багаторічна рослина була великою і сильною, її потрібно як мінімум шість годин прямого сонячного світла. Рослина любить сонце, але переносить і легке затінення, любить вологу, але й посушлива погода їй байдужа. При посадці слід витримувати відстань між рослинами до пів метра.
Багаторічні рослини, як висаджувати і умови вирощування: інкарвіллея
Багаторічна інкарвіллея налічує 14 різних видів, , що нагадують петунію чи глоксинію. Це кущеподібна рослина, у висоту (в залежності від виду) 20-150 см, з декоративним перісто-розсіченим листям.
Період цвітіння
Інкарвіллея цвіте з початку червня до середини (рідше – до кінця) липня.
Умови вирощування
Розмножується рослина насінням, рідше – діленням куща і живцями. Карще місце для зростання інкарвіллеї – на відкритих сонячних ділянках, але спокійно переносить і півтінь. Інкарвіллея посухостійка і особливого догляду не потребує, лише на зиму їй потрібно спорудити укриття, а в період активного росту підживлювати мінеральними добривами.
Багаторічні рослини, як висаджувати і умови вирощування: еустома
Еустома (Лізіантус) – неймовірно красива і ніжна квітка. В народі еустому називають «ірландською трояндою» і цінують за неймовірно привабливі сизі, немов покриті воском, листя і великі прості (або махрові) воронкоподібні квіти різних відтінків. Сильно гіллясті стебла еустоми виростають до 80-90 см у висоту, і рослина в пору цвітіння стає дуже схоже на величезний букет.
Період цвітіння
Еустома цвіте з середини липня до жовтня. Квітки досягають 8-9 сантиметрів в діаметрі, бувають різного забарвлення: рожеві, білі, жовті, фіолетові і навіть лілові.
Умови вирощування
Розмножується еустома тільки насінням. Щоб рослина добре росла і радувало Вас пишним цвітінням, її потрібно висаджувати на відкритій сонячній ділянці. Грунт повинен бути повітро- і вологопроникним. Сіянці розвиваються повільно, тому насіння еустоми слід висівати досить рано – в лютому, інакше вона просто не встигне зацвісти. Це дуже теплолюбна рослина, яку у нашому кліматі проблематично зберегти взимку. Більшість садівників, які вирощують Еустому, культивують її як однорічник.
Багаторічні рослини, як висаджувати і умови вирощування: ясенець
Ясенець (який також називають діктамнус, ясеник) – рідкісна багаторічна рослина родини рутових. Народна назва — неопали́ма купина. Лікарська і декоративна культура. У висоту ясенець досягає близько 90 см.
Період цвітіння
Великі квітки рослини – білі, бузкові або червонуваті, зібрані в суцвіття. Вони розпускаються в червні і продовжують цвісти весь липень, виділяючи незрівнянно приємний аромат.
Умови вирощування
Під ясенец потрібно відвести світлу ділянку з живильним вапняної грунтом, хоча рослина прекрасно росте і розвивається навіть в півтіні. Розмножують ясенець діленням куща або посівом насіння в серпні. Періодично (3 рази в сезон) ясенец необхідно підживлювати, і в разі потреби – прополювати-поливати.