ГоловнаКрасуняПутівник по джинсовому всесвіту: види жіночих джинсів за кроєм, шириною, довжиною і...

Путівник по джинсовому всесвіту: види жіночих джинсів за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії

Незважаючи на більш ніж 140-річну історію, джинси залишаються надзвичайно популярними у всьому світі. Змінюється лише мода на стилі і моделі джинсів, яких з часом стає все більше. Мабуть, як ніяким іншим різновидам одягу, джинсам вдалося пристосуватися до особливостей різних типів фігур і життєвих випадків, коли їх носити доречно. Але, напевно, кожній жінці знайома проблема вибору ідеальних джинсів. Іноді здається, що знайдена та єдина модна пара, але вона не пасує до фігури і треба продовжувати пошуки. Щоб вибрати ідеальну модель джинсів, потрібно розібратися, як виробники називають основні моделі джинсів, правильно зіставити назву моделі з її кроєм і розібратися, чи пасує цей фасон вашій фігурі.

Орієнтуватися в «джинсовому всесвіті» допоможе наш путівник по видам і моделям жіночих джинсів.

Основні поняття крою, які використовують виробники і стилісти:

Rise – посадка (низька, висока, звичайна, дуже висока).
Fit – вид крою джинсів від талії до коліна.
Cut (leg) – ширина штанини від коліна до низу (завужені, кльош або прямі).

Які бувають моделі жіночих джинсів за типом крою, довжиною, шириною штанини і посадкою на талії

Моделі джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
14 основних видів жіночих джинсів

Види джинсів за шириною штанини і типом крою

Джинси, які обтягують фігуру

Skinny Jeans (Обтягуючі джинси) и Super Skinny (Максимально обтягуючі джинси). Джинси скініце вузькі джинси, які обтягують фігуру. Шиються скіні моделі з деніму з добавкою синтетичних волокон (еластан до 20%).  Моделі відрізняються висотою посадки і довжиною. Супер скіні відрізняються тим, що обтягують фігуру максимально щільно і можуть мати в складі більше синтетичних волокон. Скіні джинси можуть розтягуватись, але менш, ніж моделі Джеггінгс. Моделі скіні виробляють в широкій кольоровій палітрі – від класичного синього кольору до чорного і білого, також використовують цікавий декор.

Джинси скіні підкреслюють форму і довжину ніг. Цей тип джинсів підходить не тільки дівчатам з ідеальними ніжками. При вдалому поєднанні з іншими елементами одягу, правильно підібраним взуттям та при правильному виборі висоти посадки, скіні джинси личать абсолютно всім. До вибору Super Skinny моделей джинсів треба ставитися з більшою обережністю, якщо у вас є претензії щодо того, як виглядають ваші стегна.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Класичні джинси скіні колекція 2021 Skinny Jeans від GAP
Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Скіні джинси колекція 2021 Super Skinny Jeans Abercrombie & Fitch

Jegging Jeans (Джеггінги чи Джеггінгси). Назва «джеггінси» об’єднала в собі слова «джинси» і «легінси». Такий вид іноді називають «другою шкірою», так як ці джинси приймають форму ваших ніг. Джеггінси шиються з тонкого еластичного деніму (в складі тканини до 50% синтетичних волокон) і максимально розтягуються. Висота посадки може бути від низької до максимально високої.

Джеггінси вимагають уважного ставлення до поєднання з іншими елементами одягу, тому що, як і легінси, максимально підкреслюють форми ніг, стегон і талії.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Джеггінгси колекція 2021 Jegging Jeans від Abercrombie & Fitch

Обтягуючи фігуру моделі джинсів підходять не тільки для теплої погоди, а й для зимової пори року. Вони добре зберігають тепло і легко заправляються в зимові черевики. Джеггінси і скіні випускаються різних відтінків і кольорів: від спокійної блакитний класики до ультрамодних яскравих забарвлень. У поєднанні з джеггінсами і скінні джинсами відмінно виглядають сорочки, туніки, об’ємні світшоти і топи нижче лінії стегон.

Класичні джинси

Straight Leg Jeans / Classic Straight (Прямі джинси, класичні прямі джинси). Прямий крій – це консервативна джинсова класика. Штанини мають приблизно однакову ширину по всій довжині: щільніше на стегнах і трохи вільніше навколо гомілки і щиколотки.

Може бути, цей вид джинсів не супер стильний, але завжди має своїх шанувальниць, так як підходить для більшості типів фігури. Спокійний неагресивний крій джинсів Стрейт Лег допоможе приховати недоліки фігури. Джинси подібної моделі найчастіше бувають с середньою і з високою посадкою. Загалом, Straight Leg Jeans це практичні універсальні штани з деніму, які помірно підкреслюють фігуру і завжди актуальні.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Класичні прямі джинси стрейт лег колекція 2021  Straight Leg Jeans від GAP

Slim Fit Jeans (Приталені джинси/джинси по фігурі). Найчастіше така назва використовується для позначення чоловічих моделей джинсів, які за замовчуванням мають низьку посадку на стегнах і широкі штанини. Для жіночих моделей назву Слім Фіт використовують, щоб позначити модель, яка облягає стегна і ноги більш щільно, ніж модель Straight Leg, але не так щільно як Skinny. Моделі слім шиються зі звичайного деніму, іноді з незначними добавками еластану (1-2%).

Слім моделі джинсів комфортні і стильні – вони дають більше простору ногам, ніж моделі скіні, але підкреслюють їх стрункість. Жіночі Slim Fit джинси чудово виглядають з обтягуючими сорочками і джемперами і пасують більшості жінок.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Колекція слім фіт джинсів 2021 Slim Fit Jeans від Abercrombie & Fitch

Розкльошені джинси

Bootсut Jeans (Джинси поверх черевиків). Дослівний переклад цієї назви – джинси з накладенням на черевики. Буткат – це в міру розкльошені від колін джинси, які зазвичай мають більш довгі штанини, ніж звичайні класичні джинси. Це той самий ретро кльош, який любили носити в 70-х минулого століття. Але сучасні види буткат джинсів більш завужені, ніж оригінальні минулого століття – вони мають щільну посадку до колін, а потім трохи розширюються.

Буткат модель джинсів ідеально підходить для того, щоб носити з взуттям на високих підборах чи на високій танкетці, але вона чудово виглядає і з босоніжками чи сланцями.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Джинси буткат колекція 2021 Bootcut Jeans від Levis USA

Flare (Flared) Jeans (Розкльошені джинси, джинси кльош). Ще один вид розкльошених джинсів. Кльош такої моделі більш екстремальний, ніж Bootcut. Саме джинси моделі Flared Jeans любили носити представники руху хіпі. Богемний стиль, який отримав популярність в 60-і роки, стрімко набирав оберти в 2000-х.

Слід мати на увазі, що в розкльошених джинсах ефектно виглядають високі жінки. Мініатюрних дівчат джинси кльош можуть робити візуально нижчими. Джинси кльош виглядають дуже стильними у поєднанні з взуттям на високих підборах.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Джинси кльош колекція 2021 Flared Jeans від Abercrombie & Fitch

Джинси вільного крою

Wide Leg Jeans (Широкі джинси). Такі моделі мають умовно щільну посадку на стегнах і розширені штанини по всій довжині. На фото вони можуть виглядати як розкльошені від стегна, але насправді це не так. Джинси моделі Wide Leg мають частіше за все однакову ширину по всій довжині штанини, повністю приховуючи форму ніг. Довжина джинсів типу Вайд Лег може бути різною – до максимального crop нижче коліна. Широкі моделі джинсів типу Вайд Лег бувають різного кольору, з різною висотою посадки і шиються з тканин різної щільності.

Окрім розслабленого повсякденного носіння, широкі джинси дозволяють створити витончений святковий образ, якщо обрати модель темного кольору з завищеною талією. Дівчатам з вузькими стегнами широкі джинси візуально додають бажаного об’єму. Також, така модель джинсів здатна візуально зменшити дисбаланс між широкими стегнами і тонкими щиколотками.

Широкі джинси вайд лег колекція 2021 Wide Leg Jeans від Levis USA

Relaxed Jeans (Джинси вільної посадки). Виробники і стилісти такі моделі джинсів ще називають Loose Fit Jeans. Такі джинси за назвою, на перший погляд, схожі на широкі джинси типу Wide Leg, але, вони не так щільно сидять на стегнах. Крій таких моделей передбачає декілька додаткових сантиметрів на стегнах. Так само, як і Wide Leg Jeans вони не прилягають до ноги, але штанини можуть звужуватися трохи до низу. Найчастіше джинси моделі Релакс мають звичайну довжину, але існують і укорочені crop варіанти (від 5 см вище щиколотки до мінімальної довжини на 5 см нижче коліна – Crop Jeans). Пояс може бути класичним чи еластичним, посадка звичайно середня чи завищена.

За класифікацією переважної більшості виробників джинсів до типу Relaxed Jeans (Loose Fit Jeans) належать всі джинси, які мають вільну посадку на стегнах і не прилягають до ніг, окрім максимально широких джинсів типу Wide Leg. Тобто, всі популярні види джинсів: мом, бойфренд, гьорлфренд і інші – це все тип джинсів Relaxed.

Джинси моделей типу Relaxed Jeans створені ідеальними для тих, хто хоче більше свободи, відпочиваючи на природі, гуляючи з дітьми або вирушаючи на дачу. Джинси вільної посадки ідеально доповнять всі види кед і кросівок.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Джинси вільної посадки колекція 2021 Relaxed Jeans від  Lee 

Boyfriend Jeans (Джинси хлопця) і Girlfriend Jeans (Джинси подружки). Ці жіночі джинси мають вільний, мішкуватий крій, який виглядає ніби ви запозичили ношені штани не свого розміру у хлопця чи подружки. Стиль подібних штанів з деніму залишається незмінним протягом останніх років: потертий і рваний вид, довжина вище щиколотки, часто підсукані штанини Гьорлфренд джинси відрізняються від бойфренд тим, що мають більш приталений силует і більш високу посадку на талії.

Boyfriend і Girlfriend моделі джинсів виробники найчастіше відносять до загального типу Relax Jeans.

Цей неформальний стиль джинсів неймовірно зручний для повсякденного носіння, коли основою вибору є функціональність. Щодо моди на такі моделі, то актуальність стилів бойфренд і гьорлфренд останні роки поступово спадала і їй на заміну прийшли укорочені кроп джинси вільного і широкого крою.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Джинси бойфренд колекція 2021 The Boyfriend Jeans від GAP

Стилісти рекомендують поєднувати бойфренди з максимально простими речами вашого гардеробу, наприклад, однотонної футболкою, світшотом або сорочкою. Доречним буде і одяг в стилі oversize. На ноги можна надіти теж щось невибагливе: човники, мокасини, кеди. Можна, навпаки, пограти на акцентах і підібрати в якості взуття красиві туфлі чи босоніжки на підборах.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Джинси гьорлфренд колекція 2021 The Girlfriend Jeans від GAP

Mom Jeans (Мамині джинси). Джинси з назвою mom створені в стилі денім моди 80-90-х років і найчастіше мають вигляд немов ви купили їх в секонд-хенді. Більшість моделей мом джинсів укорочені і мають завищену талію. За кроєм мом джинси помірно прилягають до стегон чи можуть бути ледь мішкуватими, можуть мати звужену до низу штанину чи форму штанин, близьку до форми банана. Шиються мом джинси з деніму високої щільності. Штанини в «маминих» джинсах часто підгортаються або мають бахрому. Вітається тип тканини типу “варенка”, а також штучне старіння тканини, потертості і дірки. Mom Jeans виробники найчастіше відносять до загального типу Relax Jeans.

Моделі мом не тільки комфортні у повсякденному носінні, але з ними можна створити цікаві, навіть, святкові образи, граючи на контрастах. Різноманітність крою мом джинсів дозволяє підібрати вдалу модель на будь-який тип фігури. Мода на мом джинси стабільна, тому, обравши таку модель, ви можете бути впевненими, що не будете виглядати як прибулець з минулого.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Мом джинси колекція 2021 Mom Jeans від Abercrombie & Fitch

Види джинсів за довжиною

Crop Jeans (Укорочені джинси). Такі джинси мають укорочені штанини, які закінчуються до середини гомілки. Кроп варіант джинсів зустрічається у поєднанні з будь-якими видами крою – широким, вільним чи прилеглим. Посадка на талії може бути від низької в варіанті скіні чи джеггінгсів до максимально високої в джинсах типу Вайд Лег з широкою штаниною.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Кроп скіні джинси  Super Skinny Jeans від Abercrombie & Fitch

Моделі джинсів типу скіні кроп підкреслюють красу щиколоток, тому виглядають надзвичайно у поєднанні із відкритими босоніжками і масивними кросівками. Також, скіні кроп джинси – вдалий варіант дня комбінації з моделями взуття, які закривають щиколотку – ботільонами чи високими кедами.

Дуже цікавими і актуальними виглядають кроп моделі широких джинсів з завищеною талією. Wide Leg Crop Jeans у поєднанні із спортивним взуттям – актуальний тренд 2020/2021.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Широкі кроп джинси колекція 2021 Wide Leg Crop Jeans від GAP

Capri Jeans (Джинси капрі). Такі моделі джинсів мають довжину на 3-5 см нижче коліна. Найчастіше виробники називають модель джинсів “капрі”, якщо це фасон за шириною штанини слім чи скіні. Якщо штани мають вільний чи широкий крій і довжину нижче коліна, з більшою вірогідністю вони будуть мати приставку до назви crop – тобто позначаються як укорочені, наприклад, Wide Leg Crop Jeans.

Джинси капрі дуже доречні літом у поєднанні із спортивним взуттям. Взимку з капрі можна створити цікаву комбінацію, поєднавши їх з високими чоботами.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Джинси капрі колекція 2021  Capri Jeans від Tom Taylor

Види джинсів за висотою посадки на талії

Low Rise Jeans (Джинси з низькою посадкою). Такі джинси мають занижену лінію посадки нижче пупка на рівні кісточок на стегнах. Найчастіше низьку посадку мають скіні і супер скіні моделі, але зустрічаються варіанти джинсів широкого типу з низькою посадкою і, навіть, класичні моделі.

Головний нюанс джинсів з низькою посадкою – вони не приховують, а підкреслюють недоліки фігури. Тому, така модель чудово виглядає на жінках, які мають плаский живіт. Також, джинси фасону Low Rise підходять для дівчат, що мають фігуру «пісочний годинник» або «перевернутий трикутник». Навіть, якщо ви маєте ідеальну фігуру, вибираючи модель джинсів з низькою талією, доведеться старанніше створювати образ. Тому що, наприклад, короткий топ в комбінації з джинсами з низькою посадкою відкине вас років на 10-20 назад.

Джинси з низькою посадкою колекція 2021 Low Rise Jeans від ASOS

Mid Rise Jeans (Джинси з середньою посадкою). Такий тип крою джинсів є найбільш поширеним – більшість моделей джинсів мають середню посадку на талії. Середня посадка на талії означає, що пояс джинсів знаходиться на 1-3 см нижче лінії пупка. Це класичний традиційний крій, який прийшов ще з того часу, коли джинси були одягом ковбоїв. Середню посадку використовують в абсолютній більшості моделей – від джегінгсів до широких джинсів любої довжини, але найчастіше такий крій притаманний класичним моделям – Straight Leg і Slim Fit.

Моделі з середньою посадкою виробники виокремлюють в окрему групу, якщо мають в модельній лінійці види джинсів з різною посадкою на талії – високою і середньою. Наприклад, скіні джинси у варіантах з високою і середньою посадкою – Skinny High Rise і Skinny Mid Rise відповідно. Іноді одна модель виробляється в двох варіантах, тоді це буди позначено в описі моделі як її Mid Rise і High Rise.

Середня посадка на талії – найбільш звична і комфортна для переважної більшості жінок. Такий крій поблажливий до недоліків фігури, а вибір моделей дуже великий і дозволяє обрати саме ту, яка подобається.

Види джинсів для жінок за кроєм, шириною, довжиною і посадкою на талії
Моделі джинсів з середньою посадкою на талії колекція 2021 Mid Rise Jeans Gap 

High Rise Jeans (Джинси з високою посадкою). Подібна модель джинсів має пояс саме на лінії пупка і трохи вище (до 3 см). Сучасні моделі з завищеною талією часто виготовляються з невеликим додаванням еластану, завдяки чому вони щільно облягають фігуру. Крій може бути будь-яким – від джегінгсів і класичних моделей до джинсів типу Relax Jeans. Ніяких обмежень по довжині джинсів з високою посадкою в сучасній моді теж нема. В минулому році, наприклад, в тренді були Crop Wide Leg High Rise Jeans – широкі укорочені джинси з високою посадкою.

Завищена посадка – це винахід для жінок, які мають виражену талію, тому що цей вид штанів з деніму вигідно ії підкреслює. Навіть, якщо ви не маєте пишних стегон і сідниць, акцент на талії створить візуальний ефект їх збільшення. Моделі, які помірно розтягуються, щільно облягають фігуру і допомагають приховати зайві сантиметри на боках і животі. Пояс, яким оснащені деякі моделі, допомагає ще більше акцентувати увагу на лінії талії.

Джинси з високою посадкою High Rise Jeans від Abercrombie & Fitch

У виконанні з високою посадкою можна знайти будь-які моделі джинсів за кроєм: скіні, класичні, кльош і інші. У загальному і цілому цю модель можуть носити як стрункі дівчата, так і жінки з фігурою plus size. Деякі фасони мають пояс-корсет з гудзиками в один або два ряди. Пояс-корсет щільно охоплює торс і створює чудовий стягуючий ефект.

Джинси кльош з високою посадкою High Rise Flare Jeans від GAP

Sky High Rise Jeans (Джинси з максимально високою посадкою). Виробники ще маркують подібні моделі джинсів як Ultra High Rise, Max High Rise. В будь-якому випадку, якщо до слів High Rise додане слово-вказівка на збільшення – це означає джинси з  максимально завищеною лінією талії, ніж звичайна High Rise. Така модель джинсів має пояс вище лінії пупка приблизно на 3 см. За шириною штанини такі джинси можуть бути різними – від супер скіні до моделей широкого крою.

Джинси з максимально високою посадкою колекція 2021 Sky High Jeans GAP 

Особливість моделі джинсів з максимально високою посадкою в тому, що вона здатна візуально значно збільшувати зріст – особливо, якщо поєднати джинси з широкими штанинами з взуттям на високих підборах. Але, якщо ви зупинили свій вибір на скіні моделі з максимальною посадкою, стилісти радять комбінувати такі джинси із спортивним взуттям і стилем.

Джинси кльош з високою посадкою High Rise Flare Jeans від Wrangler

Існують моделі джинсів, які виробники зазвичай не виокремлюють в категорії – наприклад, cargo (карго), jogger jeans (джогери чи шаровари) і ще цілий ряд відомих і не дуже фасонів. Виробники і інтернет-магазини не використовують ці назви як загальну класифікацію джинсів – тільки як назви окремих моделей. Тому, щоб підібрати джинси правильно, достатньо знати, як саме джинси розрізняються за посадкою (Rise) видом крою джинсів від талії до коліна (Fit) та широтою штанини від коліна до низу (Cut чи leg).

Ми продовжимо писати про інші моделі джинсів і надалі, щоб ще більше спростити ваше орієнтування у “джинсовому всесвіті”.

Модні джинсові тренди 2021: джинси баггі/baggy jeans

 

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст