ГоловнаГосподиняЯк правильно прати ковдру

Як правильно прати ковдру

Влітку потрібно провести ревізію всіх зимових речей, щоб їх вичистити і підготувати до нового холодного сезону. Як правильно прати ковдру із різних матеріалів, допоможуть поради досвідчених господинь.

Як правильно прати ковдру з синтепону

Ковдри з синтепону зазвичай прати легше за інші, адже цей матеріал під час прання не «звалюється». Як результат – після прання не втрачає свій вигляд і властивості. Синтепонову ковдру можна прати у машинці-автоматі. Як правило, вирбники прикріплюють інструкцію до прання. Якщо вона є, скористайтесь її порадами.

  • Ковдру з синтепону потрібно прати при температурі не більше +40°С на делікатному режимі прання.
  • Для прання синтепонової ковдри варто використовувати рідкий миючий засіб чи м’який пральний порошок.
  • Після прання ковдру потрібно розрівняти і залишити сушитися при кімнатній температурі. Під час сушки, ковдру потрібно періодично перевертати і струшувати.

Якщо барабан пральної машини не розрахований на такий об’єм матеріалу, синтепонову ковдру можна прати вручну. Перед пранням потрібно почистити найбільш забруднені ділянки за допомогою щітки і миючого засобу. А далі прати по квадратно, щоб було легше. Важливо пам’ятати, що набравши води, ковдра буде важка і,можливо, знадобиться помічник, щоб її перевертати.

Як правильно прати пухову ковдру

Пухова ковдра має деякі складнощі під час прання через примхливий матеріал – пух. Якщо існує можливість, краще провести професійну хімчистку такої ковдри.

Прати пухову ковдру можна й вдома, але потрібно пам’ятати, що буде досить складний і трудомісткий процес.

  • Вода для прання пухової ковдри як вручну, так і в пральній машинці, повинна бути +30°С. використовувати потрібно м’який миючий засіб чи шампунь для прання. Режим прання – делікатний.
  • Щоб висушити пухову ковдру після прання, потрібно її розкласти на горизонтальну поверхню, підклавши під неї якісь тканину. Щоб вона вбирала вологу.
  • Під час сушки пухову ковдру слід регулярно перевертати, вручну розминаючи і збиваючи пух в кожної відстроченому квадратику.

Пухову ковдру слід прати в середньому 1 раз в рік, при цьому для видалення невеликих забруднень краще не прати ковдру повністю, а скористатися методом так званої «сухого» прання. Для цього спеціальний засіб для такого прання потрібно збити в пишну піну, а потім цю піну необхідно нанести на забруднення. Далі залишиться висушити ковдру і можна сміливо користуватися нею далі.

Як правильно прати ковдру з вовни

Вовняні ковдри необхідно прати як й інші вироби з цього матеріалу: температура води в пральній машинці +30°С в делікатному режимі і використовувати слабкий віджим.

Сушити вовняні ковдри потрібно на горизонтальній поверхні, попередньо підклавши під ковдру тканину для вбирання вологи і постійно перевертаючи.

Як правильно прати ковдру з холлофайбера

Ковдра з холлофайбера найбільш невибагливий матеріал.

  • Прати таку ковдру можна при температурі +60°С з будь-яким м’яким пральним засобом.
  • Після прання ковдру з холлофайбера потрібно розправити, надаючи йому первісну форму.
  • Сушити таку ковдру можна як вертикально, так і на горизонтальній поверхні, періодично перевертаючи.

Корисні поради

Як правильно прати подушки

Як зробити нашу тюль білосніжною

Як виводити плями на кухонних рушниках

Як виводити плями на одязі

Як позбутися жовтого відтінку у білого бюстгальтера

Як правильно прати чорні речі, щоб не залишити плями від пральних засобів

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст