ГоловнаГосподиняЯк часто потрібно змінювати постільну білизну

Досить часто у господинь виникає питання, як часто необхідно змінювати постільну білизну для своєї сім’ї. Чи існують певні правила для цього. Розповсюджена думка, що не часта зміна постілі, може призвести до захворювань. Свою точку зору на це мають як медики, так і звичайні домогосподарки.

Зміна постілі раз на тиждень

Дерматалоги та біологи вважать, що постільну білизну потрібно замінювати 1 раз на тиждень. Вони аргументують це тим, що

  1. За тиждень у постілі накопичується велика кількість старих клітин епідермісу, які відлущуються від нашої шкіри. Цей фактор може спровокувати появлення клопів.
  2. Сальні залози виділяють секрецію, що залишає плями на постілі, які потім дуже важко відіпрати, навіть сильними миючими засобами.
  3. Потовиділення. В ночі людина може активно потіти, що також робить постільну білизну не свіжою і може стати розсадником для різних бактерій.

За довгий час – за тиждень, як вважають деякі науковці, накопичені у постілі пил та бруд, потові та сальні виділення, можуть спричинити астму, алергію та інші респіраторні захворювання.

Зміна постілі раз на 2-3 тижні

Інша частина медиків вважає, що з людиною абсолютно нічого не станеться, якщо змінювати постіль один раз на 2-3 тижні: від цього ви не захворієте на невиліковну хворобу і від цього ще ніхто ніколи не помер. Можуть бути лише гігієнічні наслідки – неприємний запах, п’ятна. Ця частина медиків свою точку зору пояснює:

  1. Всі люди різні і ступінь потовиділення, та виділення салових залоз у всіх різне.
  2. Люди, які не страждають на алергію, не чутливі до пилу, можуть не перейматися частою зміною постілі.
  3. Більшість бактерій, за виключенням грибкових, безпечні.

Немає точної цифри, яка б регулювала частоту зміни постільної білизни, ви повинні керуватися простими правилами, в залежності від індивідуальних особливостей, та здоровим глуздом

  1. При будь-якому захворюванні, постіль потрібно змінювати щоденно чи через день.
  2. При наявності алергії у члена сім’ї, міняйте йому постіль раз на тиждень.
  3. Якщо у людини нормальна секреція і немає захворювань, ви самі вирішуєте як часто краще змінювати білизну на свіжу.

Рекомендація, щоб найбільш ефективно позбутися шкідливих мікроорганізмів, потрібно прати постільну білизну при температурі +90° С.

Ви не можете копіювати текст