До майбутньої зими дачний будиночок необхідно підготувати. Якщо будинок не буде опалюватися взимку, всю сантехніку та водонагріваючі прилади повинні зустріти морози пустими. Не злита вода перетвориться на лід, можуть розірватися труби, клапани та будь-які ємності. Необхідно провести всі роботи, щоб будинок перезимував і навесні зустрів своїх хазяїв на відпочинок.
Готуємо до зими у неопалюваному будинку водопровід та сантехніку
«Гарячі місця» будь-якого будинку – це накопичувальні водонагрівачі, пральні і посудомийні машини, а також раковини і унітази «міського типу».
Із ємкості водонагрівача необхідно спустити всю воду через зливний клапан або через трубу, по якій потрапляє холодна вода. При цьому кран з гарячою водою треба відкрити.
У зливному туалеті та у раковині, вода затримується в зігнутому коліні труби – гідро затворі. Це зроблено спеціально, щоб у приміщення не потрапляли запахи каналізації. При загрозі промерзання, цю воду необхідно видалити за допомогою гумової груші, ганчірки чи поролонової губки. Після цього протерти отвір сухою ганчіркою. Безумовно, необхідно обов’язково злити всю воду із бачка унітазу.
Автоматичні пральні та посудомийні машини – найбільш складна техніка в плані зимування. Як правило, повний злив води цих конструкцій не передбачено і в різних моделях вона може застоюватись у різних місцях.
Насамперед необхідно зняти шланг, через який зливається вода, продути вхідний клапан (це можна зробити, включивши будь-яку програму і одразу зупинивши її, як тільки клапан відкриється). Після цього, від’єднуємо шланг, викручуємо фільтр, якщо він є, та зливаємо воду з корпусу машини. Потім гумовою грушею або великим шприцом необхідно позбавитись від залишків води у різних важкодоступних місцях машини.
Видалити воду з труб та шлангів можна за допомогою будь-кого насоса: автомобільного чи велосипедного. Крани, змішувачі, короткі шланги та вхідні клапани можна просто як слід подути.
Готуємо до зими у неопалюваному будинку електроніку
Покидаючи свій дачний будинок до весни, залишати включену електрику дуже небезпечно. Необхідно не тільки повернути рубильник і вимкнути мережеві автомати, а й виключити з розеток всі електроприлади з електронними блоками управління (телевізор, мікрохвильову піч, мультиварку, зарядні пристрої тощо). Для більш простих пристроїв – чайників, обігрівачів і тому подібне, це робити не обов’язково, але бажано.
Дверцята холодильника, микрохвильовки, після миття та висушування, на зиму залишають з відкритими дверцятами, щоб не завелась пліснява та неприємний запах, не пошкодились лампи та електричні контакти.
Якщо є електричні пристрої, які повинні працювати зимою, наприклад, сигналізація, їх потрібно підключати через окрему лінію від щитка, який має пристрій запобіжного відключення. Це питання краще довірити професіоналам, особливо, якщо ви не плануєте приїздити взимку та включати потужні електрообігрівачі.
Виконання цих нескладних правил допоможе вам зберегти прилади цілими після зимових морозів.