Похолодання, крім іншого, часто приносить стурбованість через «запотілі» вікна. У такий час господинь хвилює питання: Чому вікна «плачуть»? У чому причина появи туману і вологи на самому вікні, на підвіконні, а іноді – і на навколишніх меблях? Як знайти причини запотівання вікон? Що робити, щоб прибрати конденсат? Корисні поради фахівців, щоб зарадити появі конденсату на вікнах, можуть стати в пригоді.
Причин запотівання через які вікна «плачуть», може бути кілька
При появі конденсату на вікнах, його потрібно відразу ж усувати, інакше ми ризикуємо отримати неприємні наслідки. Адже пара (конденсат), який з’являється на шибках в холодну пору року, перетворюється на маленькі крапельки, які поступово розростаються і можуть утворювати навіть калюжі. Така ситуація, безумовно, негативно позначається на якості життя в такій кімнаті, де вікна «плачуть». Такий конденсат необхідно якомога швидше прибрати.
Найпоширеніші причини виникнення конденсату на вікнах в холодну пору року
- порушено циркуляцію повітря;
- однокамерні склопакети;
- погана вентиляція в приміщенні;
- порушений температурний режим;
- неправильно встановлені вікна;
- в будинку є джерела підвищеної вологості.
Якщо ви помітили, що на вікнах почав збиратися конденсат, не можна залишати все, як є. Тому що проблема сама не зникне, з часом ситуація тільки погіршиться. Найбільш неприємним наслідком запотівання скла є поява цвілі. Така цвіль дуже швидко поширюється як на внутрішній, так і на зовнішній стороні вікна. Ця цвіль може призвести до патологій дихальних шляхів,викликати алергічну реакцію і навіть астму.
Негерметичність склопакету провокує появу конденсату і вікна «плачуть»
Фахівці зазначають, що часто причиною появи конденсату на вікнах стає негерметичність самого склопакета. Холодне повітря з вулиці потрапляє через щілини і нагрівається, утворюючи підвищену вологість. З цієї причини відбувається запотівання і вікна, а далі – випадає конденсат. В такому випадку питання щодо якості склопакету потрібно адресувати виробнику, в якого ви придбали вікна. Найкращий варіант – замінити склопакет. Але виробник повинен прислати фахівця, щоб з’ясувати цю причину. Можливо, буде достатньо відкоригувати сам пакет. Адже ймовірно буде достатньо замінити тільки склопакет, а не всю віконну конструкцію.
Краще не звертатися до недосвідчених фахів, щоб ще більше не погіршити ситуацію.
У разі, коли всі вимоги виробника виконуються, але все ж таки вікна «плачуть», ймовірна проблема полягає в нещільному приляганні стулки, поганих гумках або в фурнітурі. Ці випадки є гарантійними, тому слід відразу ж звертатися в компанію, де було придбано вікно.
Корисні поради фахівців, що робити, коли вікна «плачуть» – на них з’являється зайвий конденсат
Ці прості поради дозволять позбутися запотівання вікон. Але не завжи вони усунуть причину появи конденсату. Тому, ці поради слугують як “швидка допомога” при запотіванні вікон. Але обов’язково потрібно з’ясувати причину появи конденсату, щоб потім її усунути.
Щоб позбутися від конденсату на вікнах, потрібно зробити наступне:
- прибрати з підвіконня квіти;
- щільні штори замінити на легкі фіранки або жалюзі;
- змінити широке підвіконня на вузьке;
- пластикові вікна потрібно переводити на «зимовий» режим в холодну пору і на «літній» варіант в теплий період;
- при приготуванні їжі необхідно користуватися витяжкою;
- слід виключити будь-які протікання;
- для великого приміщення, яке погано опалюється, необхідно організувати додатковий обігрів;
- утеплити укоси на вікнах;
- перевірити віконну фурнітуру;
- зайва волога на вікнах може скоротити термін їх експлуатації;
- в обов’язковому порядку кожен день слід провітрювати кімнату і відкривати вікна мінімум на півгодини.
Народні методи, щоб прибрати конденсат
За багато років господині винайшли кілька методів, які дозволяють зменшити запотівання вікна.
- Сумішшю медичного спирту і гліцерину (пропорція 20 до 1) потрібно 1-2 рази на місяць протирати шибки вікна. Мова йде про холодну пору року.
- Звичайним милом треба на шибках намалювати сітку і потім протерти сухою ганчіркою. Мило для цих «малюнків» повинно бути сухим. Після розтирання воно утворить мікроплівку, яка покриє скло шибки і цим вбереже від того, щоб вікна «плакали»
- Якщо між рамами є пустоти, туди потрібно покласти полотняний мішечок з сіллю або рисом. Як відомо, ці продукти добре вбирають зайву вологу.
Як відмити пластикове підвіконня за допомогою доступних засобів, які є у кожної господині.