ГоловнаГосподиняЧи потрібно дезінфікувати лапи собакам після прогулянки?

Чи потрібно дезінфікувати лапи собакам після прогулянки? Акутальне питання в холодну пору року. Особливого значення він набув під час пандемії. Коронавірус вніс корективи у життя всіх українців і людей по всьому світу. Соціальна дистанція змушує виконувати певні правила, які зменшують ризик захворювання. У людей, які мають домашніх улюбленців, часто виникає питання: чи потрібно дезінфікувати лапи після прогулянки? Відповідь на це питання дають медики і кінологи

Чи потрібно дезінфікувати лапи собакам після прогулянки? – коментарі фахівців

Медики рекомендують під час карантину вигулювати собака, витримуючи дистанцію з іншими людьми. Після прогулянки вони радять мити домашньому улюбленцю лапи з милом.

У державних структурах, де задіяні службові собаки – в аеропортах, у міліції тощо, кінологи рекомендують обробляти вихованцю лапи і шерсть спеціальними дезрозчинами.

Звичайним собаководам такі заходи не потрібні. Кінологи вважають, що після прогулянки собаці достатньо помити лапи з милом. В період карантину вулиці і тротуари поки не дезінфікують, але у під’їздах, ліфтах проводяться обробку різними дезінфікуючими розчинами. Тому перед виходом на прогулянку, лапи собаки – подушечки, потрібно змазати тонким шаром захисного крему з невеликим вмістом воску.

Рецепт захисної мазі, якою можна обробляти лапи собакам перед прогулянкою

Щоб захистити ніжні подушечки лапок домашнього улюбленця, мазь можна приготувати самостійно. Плюс цієї мазі ще й в тому, що інгредієнти цієї мазі недорогі і їх легко можна придбати в аптеці. Знадобиться сірчана мазь і мазь календули (їх вартість складає 10-12 грн. кожна). Обидві ці мазі потрібно змішати у пропорції 1:1 і тонким шаром наносити на лапи собаки перед прогулянкою.

Мазь буде захищати лапи собаки від агресивних реагентів, якими обробляють підлогу парадних і ліфтів, буде дезінфікувати. Також ця мазь має заживляючу дію на рівні мікротріщин.

До речі, таку мазь можна використовувати при появі ліктьових мозолів у людей.

Ви не можете копіювати текст