ГоловнаАрхівКоли відзначається Трійця 2022 (п’ятидесятниця)?

Через 50 днів після Великодня настає велике християнське свято П’ятидесятниця. Коли відзначається Трійця у 2022 році та які традиції несе Зелена Неділя, розкажемо в цій статті. Також, нагадаємо про батьківську поминальну суботу.

Дата Трійці у 2022 році

Через п’ятдесят днів після святкування великого дня Воскресіння Господнього – Великодня, настає ще одне велике християнське свято – Свята Трійця або, як називають в народі – зелена неділя.

У прийдешньому році

Трійця відзначається 12 червня 2022 року.

За церковним календарем П’ятидесятниця відноситься до двонадесятих свят. (Двонадесяті свята – це ті, дата яких кожного року змінюється).

Що відзначається в День Святої Трійці 12 червня 2022 року?

Згідно церковних канонів, в День Святої Трійці святкується зішестя Святого Духа на апостолів. Ця визначна подія відбулася на 50-й день після Великодня. Тому одна з назв цього свята – П’ятидесятниця.

В той час євреї відзначали своє велике свято П’ятидесятниці на згадку про Синайське законодавство.

Божа Матір і апостоли та інші учні Ісуса Христа знаходилися в одній великій кімнаті в будинку в місті Єрусалимі. О 3 годині дня за єврейським відліком часу (о 9 годині за нашим), у всій будівлі почувся шум з неба, ніби налетів сильний вітер. Цей звук заполонив увесь будинок, де були Божа Матір і послідовники Господа нашого. В цей час на кожного з них опустилися язики полум’я і всі апостоли наповнилися Святим Духом і почали прославляти Бога різними мовами, яких раніше не знали. Так Святий Дух, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів і дав їм здатність і силу проповідувати вчення Ісуса Христа  всім народам. (Діяння 2, 1-11)

Які традиції несе зелена неділя і яких правил треба дотримуватися, коли відзначається Трійця у 2022 році

За традицією, яка склалася в українців й інших слов’янських народів, в день Святої Трійці всі оселі, будівлі і, навіть, церкву, прийнято прикрашати зеленими гілочками. Тому в народі так і називають цей день – зелена неділя. Це можуть бути композиції з квітучих гілок, наприклад, якщо ще цвіте бузок. Чи робляться букети з очерету, яким обкладаються і доріжки і стіни будівель. В залежності від  регіону, є особливості прикрашання – залежить від тих рослин, які превалюють в цій місцині.

Традиційно в українських селах робили букети з очерету і ставили їх в хаті. А долівку в хатах було прийнято накривати як очеретом, так і притрушувати оберемками трави чи свіжого сіна.

Перед святкуванням Трійці, зранку віруючи відвідують святкову службу в церкві, де освячують свої зелені букети. Після церкви прийнято святкувати цей день в колі рідних і близьких

Батьківська поминальна субота перед святом Трійці 2022

Цьому святковому дню – Трійці, передує Троїцька батьківська поминальна субота, яка, відповідно, припадає на 11 червня 2022 року.

Які молитви читати в батьківську поминальну суботу

Привітання на Трійцю у прозі і в смс: короткі тексти найкращих побажань

Ви не можете копіювати текст