ГоловнаЗа кавоюЧому ґудзики на одязі жінок застібаються зліва: цікаві теорії і легенди

Багато з нас з дитинства знають, як тільки почули від батьків, що дівчаче і хлопчаче вбрання не переплутати, тому що в ньому ґудзики пришиті з різних сторін. Існують різні цікаві теорії і легенди, які дають своє бачення, чому гудзики на одязі жінок застібуються зліва. Таке правило пришивання ґудзиків з’явилося приблизно з 1850 років.

Щоб не переплутати вбрання, на одязі жінок ґудзики застібаються зліва

Ця теорія зазначає, що з розвитком емансипації, коли жінки почали носити одяг, який нагадував чоловічий, кравці почали пришивати ґудзики зліва на жіночих речах. Таким чином вони намагалися позначити різницю між чоловічим і жіночим вбранням.

Через верхову їзду

Цікава теорія з фльором романтики. Раніше вершниці їздили у «жіночому» сідлі. Тобто вершниця сидить боком, повернувшись у ліву сторону. У такому випадку застібки зліва не давали зустрічному вітру пробиратися під одяг жінки-вершниці.

Гудзики на одязі жінки розташовані зліва, щоб було легше одягатися знатним дамам

Ця теорія найбільш розповсюджена. Поважних пані і аристократок вдягали служниці. Існує теорія, що для полегшення одягання, гудзики на одязі жінок пришивалися зліва. Тобто жіноча стать таким чином полегшувала роботу служницям. Чоловіки ж не звертали увагу на роботу їхніх слуг, тому навіть не подумали полегшувати таким чином роботу.

У широкі маси такий звичай пішов, тому що прості люди, які звичайно ж вдягалися самостійно, намагалися повторювати стиль життя вищого світу і копіювали одяг господарів.

Ви не можете копіювати текст