ГоловнаСад та городСидерати для посадки влітку: опис сидератів і фото

Сидерати для посадки влітку: опис сидератів і фото

Сидерати – це ефективні органічні добрива, які просто ростуть на наших грядках. Сидерати для посадки влітку мають свої властивості, це дає опис сеидератів і фото. Знання правил сівозмін допоможе підживити грунт, щоб отримувати у майбутньому гарний урожай.

Влітку краще сіяти культури, які швидко розвиваються, щоб вони встигли наростити зелену масу до похолодання. Крім цього, сидерати, посаджені влітку, не дадуть розповсюджуватися бур’янам, які активно захоплюють грядки після збору урожаю.

Сидерати для посадки влітку: користь

Частину зелених, органічних добрив краще висівати влітку. Найбільшу користь вони принесуть, якщо будуть посіяні:

  • після збору врожаю ранніх культур: часнику, цибулі, ранньої картоплі, огірків і т.д.
  • в міжряддях зростаючих культур;
  • в пристовбурних колах дерев.

Сидерати для посадки влітку: бобові культури

Види бобових рослин, які краще підходять для літнього посіву: горох, люцерна, вика і конюшина.

Горох

Сидерати для посадки влітку - горох, опис і фото
Горох покращує структуру грунту

Ця рослина покращує структуру ґрунту. Горох може дренувати землю, насичуючи її киснем. Також, ця бобова рослина сприяє накопиченню азоту. Горох – це скороспіла культура. Проте городники радять висівати його до 10-15 серпня, щоб встигнути обробити потім грунт до настання заморозків.

Люцерна

Сидерати для посадки влітку
Люцерна знижує кислотність грунту

Ця культура найбільше підходить для кислих ґрунтів, бо вона має властивість знижувати кислотність. Щоб збільшити зелену масу, потрібно добре зволожувати люцерну.

Вика

Сидерати для посадки влітку
Вика насичує грунт азотом і мікроелементами, бореться з бур’янами

Сидерат вика добре насичує грунт азотом і мікроелементами. Ця рослина сприяє розпушуванню ґрунту і бореться з бур’янами. Вику краще висівати у поєднанні з іншими сидератам. Культура погано росте на кислих ґрунтах з недостатньою вологістю.

Конюшина

список сидератів, опис і фото - конюшина
Конюшина у великій кількості накопичує азот у грунті

Одна з тих культур, яка накопичує азот у великих кількостях. Після забивання в грунт збагачує її мінеральними речовинами. Головна умова при вирощуванні конюшини – волога, але без застою води.

Сидерати для посадки влітку: хрестоцвіті культури

Біла гірчиця

список сидератів, опис і фото - гірчиця
Білу гірчицю добре висаджувати на глинистих ґрунтах

Гірчиця біла – найбільш розповсюджений і популярний вид сидератів, як і конюшина. Ця культура, крім підживлення ґрунту, ще бореться з таким шкідником, як дротяники. Біла гірчиця також здатна запобігати збудникам фітофторозу, парші бульб та інших хвороб картоплі. З цієї причини гірчицю сіють на тих ділянках, звідки прибрали або де планують в наступному році садити картоплю. Добре впливає біла гірчиця на глинистий грунт: робить його більш пухким, сприяє насиченню повітрям.

Сидерати для посадки влітку: фацелія

Фацелія оздоровлює ґрунт, зменшуючи кількість шкідників і збудників різних захворювань
Фацелія невибаглива до ґрунту, легко переносить несприятливі умови.

Фацелія має різне використання у сільському господарстві. Одне з них – дуже корисна рослина, яка входить до списку сидератів. У фацелії короткий період вегетації, тому її варто висівати влітку та восени після збору урожаю. Фацелія невибаглива до ґрунту, легко переносить несприятливі умови. Фацелія може розвиватися й у спеку, й у морози до — 9°C. Ця культура оздоровлює ґрунт, зменшуючи кількість шкідників і збудників різних захворювань. Фацелія чудово бореться з бур’янами.

Висівання сидератів влітку дасть змогу досягти декількох цілей: поліпшення структури ґрунту, вільні ділянки будуть захищені від бур’яну, грунт буде збагачуватися корисними речовинами і мінералами. Що, безумовно, позитивно вплине на наступний урожай.

Сидерати: таблиця сидератів та рослин для висаджування після них

Сидерати попередники Користь для ґрунту Наступні культури для висаджування
Бобові (вика, кормові боби, горох, люпин, конюшина, люцерна, сочевиця Насичує грунт необхідним для рослин азотом. Томати, перець, баклажани, огірки, картопля, капуста, редис, гарбуз, кабачки, редька
Гречані – гречка Понижує кислотність ґрунту, насичує його фосфором і калієм. Усі культури за виключанням: ревіня, щавлю і шпинату
Злакові

(овес, жито, ячмінь, райграс однорічний)

Насичують грунт азотом і калієм. Зростає волого проникність землі, допомагає позбутися нематодів Помідори, перець, картопля, баклажани, кабачки, огірки, гарбузи
Хрестоцвіті (гірчиця, рапс, суріпиця, олійна редька) Збагачує грунт калієм і фосфором. Допомагає позбутися нематоди, слимаків і дротяників Помідори, перець, баклажани, огірки, морква, кріп, петрушка, картопля, огірки, гарбузи

 

Важливо:

Скошувати сидерати необхідно або до, або під час цвітіння. Головне, зробити це до того моменту, як у них дозріє насіння. Інакше дозріле насіння розсіється по всьому городу і перетворять Ваш сидерат в бур’ян.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст