Вересень розпочав відлік осіннім дням цього року. На ланах продовжується збір урожаю та господині активно готують зимові заготовки з овочів і фруктів. Народні свята і прикмети на вересень 2019 року з 1 по 10 число багато в чому пов’язані з роботою на городі та в полі, а також – з церковними святами.

Народні свята і прикмети на вересень 2019 року з 1 по 5 число

1 вересня – Андрія Стратилата та Феклі-буряківниці. Раніше 1 вересня в народі вважалося Новим роком. Проходили масові гулянні і ярмарки. В цей день починали збір буряків.

Прикмети на 1 вересня: якщо зранку був туман, то зима буде ранньою.

2 вересня – Самойлів день, Буряківниця. В цей день селяни продовжували прибирати буряк. Згідно прикмет, робити це повинна молода дівчина. В народі було прийнято готувати страви з буряку.

Прикмети на 2 вересня: якщо журавлі пролітають високо в небі, то осінь буде теплою.

3 вересня – Василина лляниця та день Фаддія. Церква вшановує пам’ять святого Фаддія. На полях збирали льон.

Прикмети на 3 вересня: якщо чисте небо і сіяє сонце, то цілий місяць буде тепла погода. Багатий урожай горобини – бути дощу.

4 вересня – день Агафона, Афанасієв день. В народі вночі охороняли снопи від дідька, який міг їх пошкодити чи, навіть, підпалити або сильно налякати людину. Віруючі просили про допомогу в святого Агафона.

Прикмети на 4 вересня: якщо багатий урожай горіхів, а малий грибів – зиму буде суровою і сніжною.

5 вересня – день Луппа Солунського. В цей день було прийнято збирати брусницю в лісах і на болотах. Господині пекли пироги, готували варення і варили компоти з цієї ягоди.

Прикмети на 5 вересня: якщо вранці підморозило, то вересень, скоріше за все, буде теплий.

Народні свята і прикмети на вересень 2019 року з 6 по 10 число

6 вересня – Євтихій тихий. В народі в цей день сиділи по хатах, тому що темні сили могли заманити людину у хащі і згубити там.

Прикмети на 6 вересня: якщо сонячний день, то весна буде теплою, якщо йде дощ, то осінь сухою, а якщо хмари закрили небо – скоро чекати холодів.

7 вересня – Тит грибник, Варфоломіїв день. В цей день закінчували масовий збір грибів, у полях селяни сіяли озимі.

Прикмети на 7 вересня: багатий урожай грибів – до затяжної зими. Якщо перелітні птахи на землю сідають – до ясної і теплої погоди, на дахи будинків – до негоди.

8 вересня – святі мученики Адріан і Наталія, Наталія вівсяниця. Останній день збору вівса. За традицією, цього дня готували страви з вівса.

Прикмети на 8 вересня: якщо на деревах багато горобини, то скоро будуть холодно. Якщо почути спів вівсянки, тоді прийде багато щастя.

9 вересня – день Анфіси-горобинниці, Горобинник, церква шанує пам’ять Пимена Великого. В народі цього дня вшановували горобину і збирали її для заготовки на зиму. Також, гілочками горобини прикрашали стріху домівок.

Прикмети на 9 вересня: якщо гримить грім, то скоро прийде зима. Якщо горобина добре уродила, то осінь буде довгою і холодною.

10 вересня – день Мойсея Мурина та Ганни пророчиці  і Сава Скиртника. В цей день з полів вивозили скирти, закладають зерно.

Прикмети на 10 вересня: якщо пішов грозовий дощ, то весна буде теплою. Якщо стоїть тепла і суха погода, то зима буде пізньою.