Листопад останній місяць осені, в якому є ще багато роботи в саду та на городі. Місячний календар на листопад 2018 року допоможе правильно спланувати присадибні роботи,  з урахуванням фаз Місяця.

Посівний календар з 1 по 15 листопада 2018 року

1-3 листопада 2018 року місяць знаходиться у фазі Спаду. У ці дні не потрібно проводити роботи в городі – вони несприятливі для цього. 1 та 2 листопада необхідно підготовити та перевірити умови зберігання овочів та фруктів, заготовлених до зими. 2 та 3 листопада дозволяються роботи з кімнатними рослинами – посадка, пересадка рослин, їх полив та підкормка.

5 та 6 листопада 2018 року являються сприятливими днями для проведення посіву зелені. У ці також дня можна висаджувати квіти цибулькових для їх пророщування у теплицях. Рекомендується розпушувати ґрунт, вносити добрива та вести боротьбу з квітковими шкідниками.

7 листопада посівний календар на листопад 2018 року не рекомендує проводити роботи по посіву та посадці будь-яких рослин.

8 листопада зростаючий Місяць. В цей день не потрібно виконувати роботи с рослинами,

які розмножуються корінням. Можна виконувати роботи по посіву на насіння. Сприятливий день для пересаджування кімнатних рослин.

9-10 листопада Місяць знаходиться у зростаючій фазі. Ці дні будуть несприятливими для посівів, посадок чи пересадок. Місячний календар на листопад 2018 року рекомендує 9 та 10 числа проводити укриття хвойних культур, готуючи їх до зими. Також необхідно проводити внесення органічних та мінеральних добрив та присвятити час боротьбі з шкідниками рослин.

11-13 листопада зростаючий Місяць рекомендує висаджувати насінна,розпушувати ґрунт та проводити роботи по боротьбі із наземними шкідниками рослин.

14 та 15 листопада зростаючий Місяць не рекомендується проводити будь-які роботи у саду чи у городі

Посівний календар з 16 по 30 листопада 2018 року

16-18 листопада Місяць зростає. Ці дні будуть сприятливими для посівів. Особливу увагу рекомендується приділити посівам листових овочевих культур, які планується пророщувати в теплиці. Кімнатні рослини буде добре поливати та вносити добрива.

19-20 листопада ніякі роботи по посівам чи посадці рослин проводити не рекомендується. Можна працювати на підготовчих роботах – перекопувати ґрунт, вносити добрива та проводити профілактику боротьби з шкідниками.

21 та 22 листопада 2018 року будуть сприятливими для проведення посівів та посадки овочів, зелені та кімнатних рослин

23 листопада Повний Місяць. В цей день необхідно утримуватися від проведення посадочних робіт.

24 листопада 2018 року спадаючий Місяць. Посівний календар не рекомендує виконувати будь-які роботи.

25-26 листопада будуть сприятливим днями по проведеною робіт з посіву та посадці рослин коренеплодів та насіння, які потребує довгої стратифікації.

27-28 листопада місячний календар не рекомендує виконувати посів чи пересадку рослин. У ці дні можна чистити кору плодових дерев, знищуючи шкідників; можна проводити консервування та маринувати овочі до зими.

29-30 листопада 2018 року Місячний посівний календар рекомендує посів та посадку кімнатних рослин, проводити обрізку дерев та кущів. Також, можна проводити роботи по розпушуванню ґрунту та вносити мінеральні та органічні добрива.