ГоловнаЗдоров’яДіти і COVID-19: що робити, щоб малеча не боялася захисних масок

Діти і COVID-19: що робити, щоб малеча не боялася захисних масок

Хвороба COVID-19 крім всього, принесла ще психологічну проблему для дітей. Вона пов’язана з тим, що маленьким дітям складно зрозуміти батьків, які надягають захисну маску, тому що дитина не може зрозуміти емоції дорослих, бо не видно обличчя. Психологи дали короткі поради, що робити, щоб малеча не боялася захисних масок

Діти і COVID-19: прийоми, які допоможуть, щоб малеча не боялася захисних масок

Для деяких дітей маски на обличчі батьків – це своєрідний стрес, тому що заважають повноцінному контакту. Тому слід полегшити цю ситуацію через пояснення. Важливо зовсім маленьким дітям подавати необхідність надягати маску у вигляді гри.

Перемикати увагу дитини

Цей прийом може добре працювати, навіть якщо батьки в масці, а дитина чимось засмучена. Необхідно увагу дитини перенаправити на щось інше. Те, що заспокоїть малечу і розважить. Наприклад, запропонувати іграшки, віршики, пісні, незвичайні предмети і тощо.

Пояснення причини носіння захисної маски

Цей прийом підходить для діток, які вже вийшли з віку немовляти. Для кожного віку потрібно підбирати свої пояснення. Знову ж таки, якщо робити це в ігровій формі, дитині буде легше зрозуміти і прийняти необхідність носити маску.

Веселі і цікаві принти на масках

Діти люблять героїв мультфільмів, смішні малюнки. Тому можна вибирати маску з улюбленими героями чи фрагментами мультфільмів. Це і розважить дитину, і зніме психологічне напруження. Можна зробити маску і пояснити, що вона – маска супергероя. Або це маска – зачарованої принцеси.

Прояв емоцій батьками

Через те, що маска затуляє майже все обличчя, дитині важко зрозуміти емоції батьків. Тому тут важливо підкреслювати їх голосом, інтонаціями. І не забувайте, навіть, якщо не видно, посмішка все одно відчувається. Батьки повинні навчитися «промовляти» емоції. Щоб це було легше робити, можна уявляти, що розмовляєте з дитиною по телефону.

Тренування на вгадування емоцій

Даний прийом дуже корисний і одночасно важливий. Крім того, що він допоможе краще розуміти емоції, це може стати ще веселою грою. Треба набрати (можна скачати в інтернеті) малюнки і фотографії різних людей у масках, і разом з дитиною спробувати вгадати, які емоції відчуває конкретна людина. Звичайно, малюнки повинні бути не страшними, а заспокійливими і цікавими.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст