В кінці серпня віруючі відзначають два великих свята – Успіння Пресвятої Богородиці та третій Спас 2019 року – Горіховий або Хлібний. Кожного дня існують народні свята і традиції, пов’язані з ними.

Народні свята та прикмети в серпні 2019 року з 21 по 25 число

21 серпня – Миронів день, Мирон-вітрогін. В цей день зазвичай дули сильні вітри, які гнали пил, ніби плакали через закінчення літа. В народі попереджають, що на Мирона можливі навіть заморозки. Були прийнято у лісі збирати опеньки і ожину.

22 серпня – Матвій Змієсос (Матфій). В цей день церква поминає святого апостола Матфія. Він прийшов замість Іуди Іскаріота, який зрадив Господа Ісуса Христа. В народі починали готуватися до осінніх ярмарок з новим урожаєм. За прикметами, з цього дня розпочиналися затяжні дощі, літнє тепло вже зовсім уходить.

Прикмети на 22 серпня: якщо до обіду дують сильні вітри, то це до сніжної зими.

23 серпня – день Лаврентія, Лаврентієв день. Святого Лаврентія в народі вважали цілителем хвороб очей.

Прикмети на 23 серпня: якщо вода у полудень стоїть тиха і спокійна, то осінь буде гарною, а зима – без завірюх.

24 серпня – День Федора і Василя, Євпатія Коловрата. Цього дня Православна церква згадує мученика архідиякона Євпла, який постраждав за віру Христову. В народі вважали, що святий Федір кіз пасе, святи Василь вівцям шерсть дає. 24 серпня було прийняти стригти овець.

25 серпня – Фотій Повітний, День вогняного Фотія. День потрібно присвятити прибирання реманенту.

Прикмети на 25 серпня: якщо буде дощити, то «бабине літо» буде коротким. Якщо тепла і безхмарна погоди, то в лісі буде багато боровиків.

Народні свята та прикмети в серпні 2019 року з 26 по 31 число

26 серпня – Тихон Страсний. За народною традицією, 26 серпня потрібно було обходити хату, тримаючи ікону Божої Матері «Страсна». Тому свято і має назву з двох слів. Також, цього дня прийнято наводити порядок у сараях і погребах, щоб підготувати їх для зберігання нового урожаю.

Прикмети на 26 серпня: якщо буде сильний вітер, то вересень буде дощовим.

27 серпня – Михей-Тиховій. Православна церква вшановує пам’ять Михея Морасфітянина, одного з 12 малих пророків. В народі на Михея вбачали, що листя починає опадати і скоро вже настане осінь.

Прикмети на 27 серпня: якщо Михей буде вітряний, то у вересні пануватиме негода. Якщо птахи цього дня піднімаються у вирій, то на Покрова (14 жовтня), буде морозно, якщо ж птахи ще набираються сил для перельоту у теплі краї, то зима не буде занадто холодною.

Останній день Успенського посту.

28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці. Велике свято у православних віруючих. В народі цього дня влаштовували ярмарки та проводи літа. Сприятливий день для соління огірків.

Прикмети на 28 серпня: Успіння проводжай – осінь зустрічай.

29 серпня – Третій Спас – Горіховий або Хлібний Спас. Велике свято, коли зранку печуть хліб із зерна нового врожаю і несуть в церкву на освячення. Заготівля горіхів на зиму.

30 серпня – День Мирона. Здавна в цей день прийнято допомагати вдовам і сиротам.

Прикмети на 30 серпня: якщо сонце сідає у хмари, то ближчими днями чекайте на негоду.

31 серпня – День святих Флора і Лавра, яких в народі вважають покровителями коней. В цей день коней бризкали святою водою, частували, мили і не дозволялось на них працювати. 31 серпня селяни закінчували посів озимих. Вважалось, що хто посіє пізніше, то врожаю не буде.