Картопля популярна культура на теренах України. Посівний календар квітень 2019 року для картоплі підкаже сприятливі дні згідно Місячного календаря та фаз Місяця і правила підготовки цього овочу до висаджування у грунт, щоб Ви могли отримати гарний врожай.

Посівний календар квітень 2019 року для картоплі, підготовка до висаджування

Кінець квітня і початок травня традиційний період для висаджування картоплі в Україні. Городники, для висаджування картоплі, використовують Місячний посівний календар. Але не лише сприятливі дні необхідно враховувати для посадки картоплі, а й погодні умови – температуру повітря, а що важливіше – температуру землі.

Необхідно пам’ятати, що картопля чутлива до температури грунту. Якщо садити картоплю у ще холодну землю, то вона не зійде раніше ніж та, яку Ви саджатимете пізніше в теплу землю, а лише затримається у своєму розвитку. Пізня посадка також не дозволить отримати гарний врожай цього коренеплоду, бо втрата вологи грунтом не дасть змогу нормально вкоренитися і розвиватися.

Народні прикмети коли висаджувати картоплю

Існують народні прикмети щодо термінів посадки картоплі. Залежно від обраних сортів, картопля висаджують: зверхранні і ранні сорти раніше, середньопізні та пізні в більш пізні терміни. Варто відзначити, що спостерігати потрібно виключно за рослинами, що ростуть в безпосередній близькості від місця посадки картоплі тому, що кліматичні умови можуть відрізнятися в різних місцевостях однієї області.

Згідно народних прикмет, починати висаджувати картоплю можна, коли розпустилась береза. І висаджувати картоплю можна до тих пір, поки заквітують черемха і кульбаби, які ростуть обабіч Вашого городу.

Як визначити готовність грунту до посадки картоплі

Існує агротехнічний прийом, який дозволяє визначити готовність грунту для висаджування картоплі за температурними показниками. На даний момент є багатий вибір приладів для вимірювання температури землі, які зручно використовувати у побуті. Висаджувати картоплю оптимально, коли земля на глибині 10 см прогрілась до +8°C.

Але не всі городники мають такі прилади і тут на допомогу прийдуть підказки від досвідчених аграріїв. При механічному впливі, грунт для посадки повинен розсипатися, тоді можна починати висаджувати картоплю.

Для визначення розсипчастості грунту потрібно взяти грудку землі з глибини Вашого майбутнього городу 10-15 см. Потім киньте цю грудку об землю – вона повинна розвалитися на декілька частин. Для піщаних грунтів такий метод не підходить, там можна орієнтуватися по народним прикметам і температурним показникам: температура повітря вдень повинна бути +15°C, а вночі – не менше, ніж +5°C

Посівний календар квітень 2019 року для картоплі, сприятливі дні за Місячним календарем

Крім агротехнічних прийомів та народних підказок, господарі використовують Місячний посівний календар, який вказує на сприятливі дні для висаджування рослин.

На квітень було складено Місячний посівний календар згідно фаз Місяця.

Сприятливі дні для висаджування картоплі в квітні 2019 року за Місячним календарем:  21, 24, 26, 29, 30 квітня.