Різдво Христове –це велике релігійне свято, яке віруючі західного обряду святково відмічають щорічно 25 грудня. В цьому, 2018 році, в Україні вперше день Католицького Різдва – 25 грудня, встановлено як вихідний день.

Католицьке Різдво має давню історію та традиції

Католицьке Різдво 2018: історія великого церковного свята

Цей день встановлено як спомин народження Ісуса Христа у Віфлеємі. Католицьке Різдво 25 грудня відзначають понад як у 100 країнах світу. Цей день відзначають не тільки католики, а й лютерани, протестанти й віруючі інших конфесій.

Перші свідчення про святкування християнами Різдва відносяться до 4 століття. Існує припущення, що дата 25 рудня пов’язана з язичеським святом «Народження Сонця Непереможного», яке після прийняття Римом християнства, наповнилось новим змістом.

Свято Католицького Різдва має п’ять днів передсвяття з 20 по 24 грудня і шість днів віддання.

Напередодні в день навечір’я свята 24 грудня дотримуються особливо суворого посту. Цей вечір отримав назву святвечора. вечір отримав назву святвечора. В цей день на святковий стіл можна готувати сочива – варені пшеничні та ячмінні зерна з медом.

В навечір’я згадують старозавітні пророцтва і події, пов’язані з Різдвом Спасителя.

Різдвяні богослужіння правлять три рази: в північ, на зорі і вдень.

В 13 столітті у часи Франціська Ассизького, з’явився звичай встановлювати в Храмах яслі з фігуркою маленького Ісуса.

Католицьке Різдво 2018: церковні та народні традиції

Церковні та народні традиції гармонійно поєдналися у святкуванні Різдва. В католицьких країнах прийнято колядувати на Різдво – діти та молодь з піснями та добрими побажаннями ходять з вітаннями по домівкам. Як віддяку від господарів вони отримують подарунки: ковбасу, печені каштани, фрукти, яйця, пиріжки та солодощі.

Колядники вдягали різноманітні маски, наряджалися у опудала тварин, все це супроводжувалось гучним святкуванням.

Відмічання Різдва має свої традиції. Було прийнято заносити «різдвяне поліно» у будинок і саме ним розпалювати різдвяне багаття.

В дні святкування Різдва існує звичай заломлювати «різдвяний хліб» – особливі прісні облатки, які освячується в храмах під час Адвенту. Їх потрібно їсти перед святковою вечерею.

Традиція, яка увійшла в наші домівки, різдвяний звичай встановлювати та прикрашати ялинку. Ця язичеська традиція зародилась ще у германських народів. В їхніх обрядах була присутня ялинка, котра символізувала життя та родючості.

З розповсюдженням християнства в Центральній та Північній Європі, у народів з’явилась традиція прикрашати ялинку різнокольоровими кульками. Ялинку почали встановлювати та прикрашати 24 грудня, як символ райського дерева з рясними плодами.