Наприкінці жовтня 2019 року ще досить багато роботи в саду і на городі. В цьому допоможе Місячний календар сприятливих днів на жовтень 2019 року. Третя декада передбачає прибирання присадибної ділянки, озимі посіви та підготовку всього збіжжя до зими.

Місячний календар сприятливих днів на жовтень 2019 року з 21 по 25 число

21 жовтня – спадаючий Місяць у сузір’ї Рака. Озимий посів цибулинних і клубнецибулинних квітів. Озимий посів рослин, які будуть зимувати у ґрунті. Посадка дерев і кущів. Посадка у теплиці часнику і цибулі на перо. Заготівля живців.

22 жовтня – спадаючий Місяць у сузір’ї Лева. Збір врожаю зелені. Місячний календар не радить садити, пересаджувати і черенкувати цього дня. Виключення – можна садити озиму цибулю.

23 жовтня – спадаючий Місяць у сузір’ї Лева. Висаджування озимих цибулинних, збір врожаю зелені.

24 жовтня – спадаючий Місяць у сузір’ї Діви. Посадка ягідних кущів і плодових дерев. Заготівля живців.

25 жовтня – спадаючий Місяць у сузір’ї Діви. Підживлення коренеплодів органікою, профілактичні роботи проти шкідників у ґрунті.

Місячний календар сприятливих днів на жовтень 2019 року з 26 по 31 число

26 жовтня – спадаючий Місяць у Терезах. Посів коренеплодів (буряк, морква, редис). Заготівля живців.

27 жовтня – спадаючий Місяць у Терезах. Догляд за газоном.

28 жовтня – Молодик у сузір’ї Скорпіона. Ніякі роботи не проводимо.

29 жовтня –зростаючий Місяць у сузір’ї Скорпіона. Посадка і пересадка однолітніх рослин, прикореневе внесення добрива, полив.

30 жовтня –зростаючий Місяць у сузір’ї Стрільця. Збір лікарських рослин (вершки). Посів пряних трав, жгучого перцю. Боротьба з бур’янами і шкідниками. Не рекомендується обрізка дерев.

31 жовтня –зростаючий Місяць у сузір’ї Стрільця. Посів всіх озимих культур. У горщики висаджують цибулинні іриси і гіацинти для вигонки.