Восени у саду і на городі багато роботи, у тому числі – висівання рослин під зиму. Коли садити озимий часник восени 2019 року і які агротехнічні правила треба виконувати, поділилися досвідчені городники.

Часник – це невибаглива рослина, яка використовується у приготуванні безліч страв, а також як профілактичний лікарський засіб. Часник можна висаджувати як навесні, так і восени. Озимий часник, як правило, дає кращий урожай. Основні привила допоможуть зорієнтуватися у роботі з цією культурою.

Коли садити озимий часник восени 2019 року по температурним показникам

Досвідчені городники радять висаджувати озимий часник у два етапи: наприкінці вересня і в середині жовтня. Оптимально вважається висаджувати озимий часник за 30-45 дні до очікуваних заморозків. Готуючись до висадки, потрібно враховувати температурні показники, які існують на певній території. Середня денна температура повинна бути +8 ºС до +10 ºС.

Місце для висадки часнику потрібно ретельно підбирати. Не варто висаджувати озимий часник на теж саме місце, де він ріс раніше. Також, не треба саджати там, де раніше росли цибуля, перець, томати, баклажани. Гарне місце для висадки будуть місця після бобових, гарбузів, кабачків, капусти.

Коли садити озимий часник восени 2019 року і як підготувати посівний матеріал і грядки

Щоб отримати гарний врожай, потрібно відбирати на посів озимий часник, який має такі характеристики:

  • більш крупні зубки;
  • оболонка зубка більш цупка;
  • від центру проходить товстий стрижень.

Підготовка грядок також має велике значення. Потрібно перекопати землю, вибрати всі бур’яни і спушити її. Якщо земля дуже пересушена, то перед посадкою її потрібно полити. Категорично не можна вносити для підживлення органічні добрива, бо це може призвести до гниття посадженого насіння.

Часник висаджують у підготовлені борозенки на відстані 10-15 см один від одного. Заглиблювати треба на розмір самого зубка, але зважайте на тип ґрунту. Більш тугий – до 5 см, якщо супісчаний грунт – то можна занурити і до 10-12 см, але не вдавлюючи.

Відстань між борозенками повинна бути 20-25 см. Після висадки часнику? потрібно притрусити його ґрунтом і можна замульчувати осіннім листям.

Коли садити озимий часник восени 2019 року згідно Місячного календаря на жовтень 2019 року

Фахівці радять для посадки озимого часнику враховувати не тільки температурні показники регіону, а й сприятливі дні, які надає Місячний посівний календар на жовтень 2019 року.

Сприятливі дні для посадки озимого часнику у жовтні 2019 року: 2, 3, 17, 20, 21,31.

Несприятливі дні для посадки рослин в жовтні 2019 року – 14 і 28 жовтня.