В листопаді активно завершуємо роботи посадки певних культур під зиму. Часник, який посадили під зиму, зазвичай крупніший та менше хворіє.

Коли садити озимий часник у листопаді 2019 року по агротехнічним правилам

Коли садити озимий часник у листопаді 2019 року
Для посадки часнику під зиму, потрібно правильно підготувати грядки

Висаджування озимих культур має певні агротехнічні правила. Зазвичай, озимий часник висаджують восени в кінці вересня і на початку жовтня перед заморозками. Але цього року кінець вересня і жовтень мали вискоі температурні показники. Весь жовтень стовпчик термометра показував літні температури практично по всій території України. Тому посадку часнику під зиму довелося перенести на більш сприятливий період.

По агротехнічним правилам, часник варто висаджувати, враховуючи кліматичні особливості і температурні показники. Для висаджування часнику восени під зиму, денна температура повинна бути у межах +8 ºС до +10 ºС. Як правило, така температура тримається протягом певного часу, що дасть змогу посадженим зубчикам часнику укорінитися і підготуватися до зимування.

Коли садити озимий часник у листопаді 2019 року згідно порад Місячного посівного календаря

Досвідчені городники проводять посадку часнику під зиму, як й інших культур, спираючись на фазу Місяця. Для цього заплановані дні посадки звіряють зі сприятливими днями посівного календаря для цієї культури.

Сприятливі дні, щоб садити озимий часник в останній осінній місяць:

1, 2, 3, 11, 24, 28, 29, 30 листопада.

Проте, потрібно враховувати і погодні умови, які нам несе листопад. Якщо прогноз передбачає різкі зміни погоди, часник можна садити й в інші дні, які не вказані у календарі городника. Важливе застереження: не можна садити як озимий часник, так і інші культури в заборонені для цього дня. Бо Ваші рослини будуть хворіти, або взагалі загинуть.

В листопаді заборонено проводити посадку 12, 25, 26, 27 листопада 2019 року.

Варто враховувати основні правила як і коли садити і вирощувати озимий матеріал.