Щоб троянди добре квітували і радували око на присадибній ділянці, потрібно приділяти увагу для їх догляду. В цьому допоможе календар робіт на липень 2019 року по догляду за трояндами. Згідно порад флористів і садоводів, календар робіт на липень підкаже, які роботи і як потрібно проводити.

Троянди: календар робіт на липень 2019 року розповідає про правила поливу

В липні части полив троянд вже не такий необхідний, особливо, якщо періодично йдуть дощі. Потрібно орієнтуватися на погодні умови.

Зазвичай, в середині літа троянду потрібно поливати зранку чи ввечері один раз на 3-4 дні.

На 1 квадратний метр потрібно 20-30 л відстояної теплої води, щоб зволожити грунт приблизно на 20 см вглибину. Холодна вода може спровокувати різні захворювання рослини. Поливати потрібно, щоб волога не потрапляла на листя і на квітки – лити треба у середину куща.

Троянди: календар робіт на липень 2019 року, прополка і мульчування

Як і для всіх рослин, для троянди важливо проводити прополку і мульчування, які безпосередньо впливають на стан кореневої системи.

Якщо з весни Ви не мульчували грунт навколо троянд, зробіть це у липні. Для мульчі можна використати торф, солому, перегній, навіть соснові шишки та хвою.

Шар мульчі під трояндами повинен бути 8-10 см, а, якщо покладати під нього трохи золи чи курячого посліду, цим Ви допоможете квітці краще рости і не хворіти.

Троянди: календар робіт на липень 2019 року, підживлення

В липні підживлення троянди проводиться за необхідністю. Не можна використовувати азотисті добрива, бо вони працюють для нарощування зеленої маси. А в період цвітіння, який як раз проходить зараз, краще цього не робити. Інакше нові пагони, які спровокує азотисте добриво, не встигнуть зміцнитися до зими і загинуть.

Для літнього підживлення троянди можна використати фосфорно-калійні суміші.

Гарним буде підживлення розчином: 10 гр суперфосфату, 10 гр сульфату калію, 500 гр курячого посліду – все розмішати у 10 л води. Поливати таким розчином потрібно з розрахунку 2 л добрива під дорослий кущ і 1 л – під кущ першого року життя.

В липні під троянди можна вносити деревну золу, вона допоможе нормалізувати кислотність ґрунту.

Троянди: календар робіт на липень 2019 року підкаже як правильно обрізати квіти

В липні проводимо регулярну санітарну обрізку троянди. Це робиться, щоб видалити засохлі та зів’ялі квіти, які заважають пишному цвітінню

Потрібно видаляти всі зламані, засохлі, викривлені, хворі і занадто тонкі гілочки. Також необхідно зрізати пагони, які ростуть в середину куща.

Суцвіття обрізуються тоді, коли воно починає в’янути. Робити це треба з ділянкою стебла до першого потрійного листа.

Важливо:

З середини липня таку процедуру не варто робити для чайно-гібридних троянд. Адже вони дають одну квітку на високому стеблі.

В середині – наприкінці літа для таких троянд показано лише видалення засохлих квіток разом з висохлої частиною стебла.