Посівний календар для буряка на травень 2019 року вказує на сприятливі дні для висаджування цього коренеплоду згідно фази Місяця. Щоб урожай був багатим, а овоч мав насичений смак, варто підготувати грунт для висаджування буряку.

Посівний календар для буряка на травень 2019 року: сприятливі дні

В травні цього року переважну більшість коренеплодів потрібно висаджувати у третю декаду місяця.

Сприятливі дня для висаджування буряка у травні 2019 року

21, 23, 27, 28 травня.

З огляду на це, у нас є достатньо часу, щоб підготувати грунт для висадки буряку.

Посівний календар для буряка на травень 2019 року: підживлення грунту

Часто запасу поживні речовин недостатньо в земля для отримання гарного врожаю буряка. Тому варто провести підживлення, використовуючи різні агротехнічні міроприємства.

Органічні добрива для підживлення грунту під буряк

Для отримання врожаю буряка в кількості 2,5-3 кг з 1 м² в залежності від ступеня окультуреності грунту вносять від 2 до 5 кг перегною або компосту на кожен квадратний метр. Можна використовувати й інші види органічних добрив.

Зелене добриво

Зелене добриво готується – закопуються рослини під час їх цвітіння з додавання мінерального добрива. Такий вид підживлення грунту дозволить отмати збільшення урожаю буряку, який можна порівняти з ефективністю від гною. Рослини, які вирощують для зеленого добрива, повинні бути швидко зростаючими, потужними і невимогливими до насиченості корисними речовинами грунтів: люпин, конюшина, боби, сочевиця та інші бобові.

Деревна зола

Це добриво містить всі основні елементи живлення, за винятком азотних. Ефективним таке підживлення буде на грунтах, бідних калієм і які потребують вапнування. Крім калію, кальцію і фосфору, зола містить багато мікроелементів. Завдяки наявності сірку, мідь, марганець, цинк, добриво з золи вважаються вкрай важливим для підживлення грунту. Зазвичай золу надо вносити з розрахунку 30-50 г (можна до 150 г) на 1 м².

Мінеральні добрива

Цей вид добрив необхідно вносити, щоб забезпечити насичення грунту необхідними мінералами, які забезпечують гарний ріст висаджених рослин. Підживлення мінеральними добривами грунту для буряка – пропорції з розрахунку внесення добрива на 1 квадратний метр: азотних 15-30 г, фосфорних 20-25 г, калійних 15-30 г.
Для кращого використання 2/3 фосфорно-калійних добрив вносять з осені, а решту їх частина і азотні – навесні.

Насичення грунту бором, дозволить уникнути хвороб буряка.

При весняному внесенні добрив можна грунт заправити азофоска (потрійне складне добриво: азот, фосфор, калій), нітрофоскою в кількості 50-60 г на 1 м².

Вапнування грунту особливо необхідно на кислих грунтах, так як це сприяє збільшенню врожаю в два рази і більше. Доза вапняних матеріалів в залежності від кислотності і механічного складу грунту 4-10 кг на 1 м².

Висаджування рослини бажано проводити у сприятливі дні згідно місячного посівного календаря.