Петунії, як і інші рослини, потрібно висаджувати згідно їх особливостей і потреб. Петунію потрібно висіювати завчасно, адже цвісти вона починаю не раніше, ніж через 2-3 місяці після появи росточків. Оптимальний період висадки петунії лютий-квітень 2019 року.

Посівний календар 2019 року для петунії: сприятливі дні для посадки

Найкраще для посадки підбирати дні за Місячним календарем.

Сприятливим днями для посадки петунії будуть:

  • березень – 10, 12 і 15 числа;
  • квітень –7, 11, 18 числа

Не рекомендовано робити посадку петунії:

  • лютий – 19, 20 числа;
  • березень – 5, 6, 21 і 31 числа;
  • квітень –5 і 19 числа

Посівний календар 2019 року для петунії: підготовка грунту

Петунія потребує слабо кислого грунту. Для розсади можна взяти вже готову суміш, яка продається для кімнатних квітучих рослин. Можна підготувати суміш самостійно:

  • земля; торф; перегній; пісок
  • у пропорції: 1:1:1:0,5

перед посадкою насіння на розсаду потрібно обов’язково провести знезараження грунту, а також обробити його слабим розчином марганцевого розчину і фунгіциду.

Посівний календар 2019 року для петунії: підготовка насіння до розсади

Посівний календар 2019 року для петунії
Петунія при проростанні потребує достатнього освітлення

Для посадки петунії можна взяти насіння, яке Ви зібрали у минулому сезоні. Якщо Ви будете брати більш старе насіння, то може бути більш низьке сходження і нежиттєздатність квітів.

Промислове насіння, зазвичай, продається у гранулах. Потрібно пам’ятати, що таке насіння буде довше проростати, але воно дає кращі сходи.

Посівний календар 2019 року для петунії: посадка насіння на розсаду

Для початку потрібно взяти ємкість і наповнити її підготовленим грунтом, потім добре полийте його відстояною водою. Після цього насіння рівномірно насипте на поверхню грунту. Важливо – після висівання насіння його не можна поливати тому, що насіння дуже дрібно і вода просто заб’є його в землю. В подальшому для поливу використовуйте метод зрошення.

Багато садоводів вважають, що найкращим методом висадки насіння є  торф’яна таблетка, в якій насіння петунії проростає практично 100%.

Якщо порівняти з висадкою у грунт, то з 10 насінин сходить 5-6. щоб схожість насіння була вищою, після висівання можна накрити ємність склом або прозорою плівкою

Для розсади петунії необхідне додаткове освітлення. Ідеально підійде фітолампа, але можна використовувати і звичайну настільну. Добре буде виставити на підвіконня на південній стороні. Оптимальною температурою для сіянців буде + 23⁰С … + 25⁰С.