ГоловнаПсихологіяВправи для покращення короткострокової пам’яті

Вправи для покращення короткострокової пам’яті

Деякі запропоновані вправи для покращення короткострокової пам’яті, можуть здатися дещо дивними, але вони дієві. Наш мозок дуже складна система. Іноді ми несподівано розуміємо, що не можемо згадати чиєсь ім’я чи назву звичайного предмету і це дуже засмучує. Науковці, в результаті досліджень, довели ефективність цілого ряду способів (деякі можуть здаватися дивними), які допоможуть покращити короткострокову пам’ять.

Симптоми і ймовірні причини погіршення короткострокової пам’яті

Погіршення короткострокової пам’яті може бути викликано різноманітними причинами. Наприклад, через напруженість і стурбованість проблемами і думками, відволікаючими факторами, пониженням уважності чи ослабленням самої функції пам’яті. Подібні симптоми проявляються у багатьох людей з роками, поглиблюючись у старості. Проте вони можуть бути й в молодих людей. Частіше за все це відбувається через перевтомлення і надмірну завантаженість.

Прості вправи, якщо їх регулярно виконувати, допоможуть покращити Вашу короткострокову пам’ять. Ці вправи запропонували медики та науковці.

Жувати жуйку, коли треба щось вивчити чи запам’ятати

Деякі дослідження стверджують, що під час жування наші реакції покращуються досить суттєво. Поки з неясної причини, жування активізує область мозку – гіпоталамус, який відповідає за пам’ять.

У Великобританії вчені провели експеримент: учасників дослідження поділили на 2 групи, в одній з них роздали жувальні гумки, в іншій – ні. Після чого усім учасникам експерименту було запропоновано запам’ятати набір слів. Результат показав: учасники, котрі жували гумку, одразу згадали на 24% більше інформації, і на 36% – через деякий час, ніж учасники іншої групи.

Рухи очима зі сторони в сторону і стискання кулаків корисні для покращення короткострокової пам’яті

Рухи очима допомагають стимулювати пам’ять. Згідно досліджень, переміщення очних яблук в горизонтальних напрямках зі сторони в сторону, «пов’язує» роботу обох півкуль мозку і активізують їх діяльність. Вправу потрібно виконувати протягом 30 секунд в кілька підходів. Вправа для щоденного виконання.

Стискання кулаків також може допомогти в запам’ятовувати певні речі. Адже, зазвичай, кулаки ми стискаємо у мить емоційної бурі. Деякі люди від слідкували і пропонують виконувати вправу для покращення короткострокової пам’яті: коли Вам треба запам’ятати важливу інформацію – стискайте кулак правої руки. Коли треба пригадати – кулак лівої руки. Причому утримувати кулак у такому стані треба 45 секунд.

Використання незвичних шрифтів стане гарною вправою для покращення короткострокової пам’яті

Науково доведено, що для прочитання тексту складними шрифтами, від людини потребується більше концентрації і уваги. Чим вище концентрація, тим краще ми запам’ятовуємо. Ця вправа корисна для тих, хто багато працює за комп’ютером – змінюйте шрифти у документах, заставках тощо.

Для покращення короткострокової пам’яті потрібно слідкувати за постаттю

Згідно досліджень, постать людини суттєво впливає на пам’ять людини. Справа в тому, що, коли ми сидимо з опущеними очима і згорбленою спиною, то всі наші згадки мають виключно негативний характер.

Сутулість негативно позначається і на настрої. Тому слідкуйте, щоб сидіти прямо, з розправленими плечима і піднятим підборіддям – виробляйте в собі таку звичку. Крім позитивного впливу на пам’ять, така вправа з рівною постаттю, допоможе покращити кровообіг.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст