Зазвичай, прийнято вважати, що симптоми гіпертонії проявляються у вигляді головного болю. Але спеціалісти серцево-судинної медицини звертають увагу на шість симптомів, які часто не пов’язують з гіпертонією. При них людина часто не відчуває головного болю, але має підвищений тиск.

Біль в очах

Люди вважають, що біль в очах пов’язаний з роботою за комп’ютером. Насправді, це може сигналізувати про підвищений артеріальний тиск.

Безперервний кашель

Досить дивний симптом, який може свідчити про високий тиск – постійний кашель, який не зникає навіть, якщо людина лежить. В такому випадку потрібно перевірити артеріальний тиск.

Біль у грудях

Прийнято вважати, що біль у грудях вказує на інфаркт чи інші хвороби серця. Не дуже частий і не надто сильний біль у грудях може бути від підвищеного артеріального тиску.

Апатія

Цей симптом можна назвати найдивнішим і неочікуваним. Часто гіпертоніки втрачають інтерес до повсякденних справ. Якщо у Вас проявляється такий симптом, потрібно звернутися до лікаря, щоб з’ясувати його причину.

Втома

Якщо у Вас часто присутнє відчуття як моральної, так і фізичної втоми, коли ви не перенавантажувалися, потрібно перевірити артеріальний тиск.

Запаморочення

Іноді, коли артеріальний тиск коливається («скаче»), у людини може бути запаморочення. В такому випадку потрібно лягти, щоб заспокоїтися.

Якщо Ви відчуваєте у себе такі симптоми, потрібно звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину їх виникнення.

Існує загальна рекомендація людям старше 40 років щоденно вимірювати артеріальний тиск.