Квітень 2020 року має визначні дати для віруючих: християнська Пасха, іудейський Песах, мусульманські Ночі Бараат і початок місяця Рамадану. Карантин через пандемію коронавірусу вносить свої корективи і у життя віруючих. Зважаючи на великі ризики поширення хвороби, прес-служба МВС повідомила, як планується проводити освячення пасок, проведення святкових богослужінь.

Великдень 2020: як проходитимуть служби на Пасху і як освячувати паски

З керівниками церков було досягнуті попередні домовленості, а саме

  1. У церквах служби будуть проходити за участі не більше, як 10 людей. Віруючі будуть спостерігати за службою онлайн. Тобто, у церкві буде сам священик, прислужник, діакон і люди, які потрібно для проведення служби. Також, у церкві будуть присутні технічні працівники, які забезпечують трансляцію.
  2. Всі люди повинні бути у захисних маскам, крім священика, який проводить богослужіння.
  3. Було запропоновано проводити освячення пасок ще у пекарнях, на хлібозаводах чи магазинах. Тобто, люди можуть купити вже освячені паски для того, щоб не йти у церкву святити їх. Поки остаточного рішення щодо цього немає.
  4. У сільській місцевості запропоновано, щоб кошик для освячення селяни виставляли за ворота, а священики будуть їх святити проходячи повз по вулиці.

Великдень 2020: як можна відвідувати храм

Згідно прес-центру МВС, віруючі можуть відвідувати храм під час карантину тільки в індивідуальному порядку, коли не проводиться богослужіння. Однак є певні застереження: у великих храмах одночасно не може перебувати більше, ніж дві особи. В маленьких храмах може бути лише одна людина. Обов’язкова умова – наявність захисної маски і відчутність черги людей на вулиці.

Великдень 2020: як замовити освячену паску з доставкою додому

Укрпошта безкоштовно буде доставляти освячені паски додому, якщо їх замовити на сайті

https://www.ukrposhta.ua/ua/bezpechnii-velikden-z-ukrposhta

Також замовлення на доставку паски приймається за номером телефону 0 800 300 545. Можна замовити паску у через листонош.

Прийом замовлень на безкоштовну доставку освяченої паски проводиться до кінця дня 12 квітня 2020 року.

Вартість пасок:

  • 300 г – 30 грн
  • 450 г – 50 грн.

Таку інформацію надав керівник Укрпошти на сторінці у Фейсбук

Доставка освячених пасок по зробленим замовленням планується по всій Україні.