Пожежа в Австралії була на перших шпальтах всіх світових ЗМІ. В австралійських соціальних мережах була поширена інформація, що показала «людяність» звірів – вомбати пустили у свої нори маленьких тваринок і це врятувало багатьох від смерті.

У соціальній мережі офіційний аккаунт всесвітньої природничої організації «Грінпіс» розмістив допис, що багато маленьких тварин врятувалися завдяки вомбатам.

Пожежа в Австралії показала «людяність» звірів
Вомбати врятували життя дрібним звірям, пустивши їх у свої нори — розповіли соцмережі Австралії

«З Австралії надходять повідомлення, що незліченна кількість дрібних тварин уникли смерті від вогню тільки завдяки тому, що вомбати впустили їх у свої великі і міцні нори» — говорить пост на сторінці відомства.

Фахівці наголошують, що така поведінка дуже не характерна для вомбатов. Ці тварини досить агресивно захищають свої нори, які утворюють розгалужені підземні системи. Нори вомбатів можуть досягати 20 м в довжину і 3,5 м в глибину.

Вомбати мають у своєму в арсеналі дуже небезпечні і гострі кігті, які швидко дають зрозуміти чужинця, що він зайшов не на свою територію.

Ймовірно, що в екстремальній ситуації, коли навколо вирує полум’я і котиться нестерпний жар,  ці загальноприйняті правила були порушені, і тому дрібні тваринки отримали шанс сховатися в норах войовничих вомбатів.

Страшне лихо спіткало Австралію у січні 2020 року. Відео з Австралії показує жахіття вогню і жару, які переслідували і людей, і тварин.

Тварини рятувалися, як могли, багато з них загинули.