Нарешті прийшов останній календарний день зими. Метеоролог Наталя Діденко підготувала прогноз погоди з 1 березня 2019 і на перші весняні дні по Києву і Україні.

Погода в Україні з 1 березня від Наталі Діденко

«Ще не віриться, що зима нарешті закінчується. Принаймні календарна. Ще можливі сніг, і морози, і навіть хуртовини, проте ми вже впевнено перетинаємо психологічну позначку 28 лютого – 1 березня. Весна весело махає нам ніжними вербовими котиками.

28 лютого зима великодушно вирішила підняти температуру повітря. Щоправда, не скрізь, проте все ж у більшості областей України очікується протягом дня +4+9 градусів, на заході навіть +7+12 градусів. Лише в східній частині затримаються 0+3 градуси.

Опадів у четвер в Україні не буде, лише на сході та північному сході політає мокрий сніг.

1 березня синоптична ситуація суттєво не зміниться, у східній частині ймовірний мокрий сніг, на заході буде сухо. Температура повітря коливатиметься в межах +3+8 градусів, на заході та на Одещині до +10 градусів. І знову холодніше буде в східній частині України, впродовж дня 0+4 градуси.

Особливим нюансом 28 лютого та 1 березня стане сильний західний та північно-західний вітер. Його пориви можуть досягати штормових 15-20 метрів за секунду.

2-3 березня температурний маятник знову гойднеться у бік зниження.

Зима не хоче так легко відмовлятися від влади.

Нічна температура повітря найближчими вихідними в Україні опуститься до -3-9 градусів, у східних областях подекуди очікується -9-11 градусів.

Вдень також похолодає, у суботу передбачається близько нуля, на півдні та заході до +3+5 градусів, у східній частині буде холодно, вдень 0-4 градуси морозу.

Проте вже вдень у неділю повітря поступово почне прогріватися, потепліє до +3+7 градусів, у західних областях до +7+12 градусів. І лише в східній частині ще затримається холодніше повітря, передбачається близько нуля.

Це потепління перейде на наступний тиждень.

З 4 березня температура повітря почне рости у всіх областях і до середини тижня досягатиме в окремих регіонах +11+16 градусів.

У більшості областей у першу половину тижня протягом дня очікується +7+12 градусів.

У понеділок атмосферні фронти принесуть дощі в західну частину України, на решті території переважатиме суха повітряна маса.

Впродовж 5-6 березня дощі переміщуватимуться із заходу на схід, охоплюючи вологим повітрям практично всі області.

На початку весни атмосфера активно перебудовує кліматичні процеси, і тому сильний вітер – характерна ознака сезону. Посилення вітру до штормових значень знижує відчуття температури повітря на 2-5 градусів.

Не піддавайтеся омані першого весняного сонця, уважно підбирайте гардероб, щоб не застудитися.»

Погода в Києві з 1 березня від Наталі Діденко

«У Києві 28 лютого ще буде прохолодно та вогко, хоча й без істотних опадів, хіба надвечір політає мокрий сніг.

1 березня весна дебютуватиме поривчастим вітром, хмарністю та температурою повітря +2+5 градусів.

2-3 березня у столиці відновляться нічні морози, очікується до -4-7 градусів. Проте вже вдень у неділю повітря прогріється до +4+7 градусів.

З наступного тижня потепління посилиться.

І хоча березень ще може викидати морозні та сніжні коники, ми вже знаємо, що красуня-весна скоро подарує нам зелені листочки та жовті кульбабки.»

Готуємося зустрічати весну, бо ми її довго чекали!