Предстоятель Православної Церкви Україні  Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній сповістив про своє бачення, як буде відбуватися святкування найголовнішого дня для віруючих – Воскресіння Господнього. Пасха у 2020 році буде проходити у режимі онлайн. Тобто службу правлять священики, а віруючи будуть дивитися трансляцію онлайн.

Головне прохання: залишатися вдома

Варто слідувати настановам церкви.

Пасха 2020: як буде відбуватися святкування під час пандемії коронавірусу, думка ПЦУ

Через велики ризик зараження і розповсюдження коронавірусу, Православна Церква України проводить служби,Ю до яких віряни можуть долучитися онлайн. Священнослужителі правлять службу, а віруючи спостерігають це за допомогою інтернету і телебачення на відповідних каналах.

Пасха у 2020 році припадає на 19 квітня. Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній – Предстоятель ПЦУ вважає, що на Великдень служба пройде так, щоб убезпечити віруючих від зараження. А саме буде транслюватися онлайн через сучасні технічні засоби.

Голова церкви й інші священнослужителі закликають своїх прихожан дотримуватися карантину. «Молитви і богослужіння у ці дні мають відбутися, щоби залишаючись вдома, наші вірні могли долучитися до них через трансляції, щоби відчули – попри важкі обставини сьогодення величне свято прийшло до нас», – підкреслив Митрополит Епіфаній.

Пасха 2020: корисні поради як читати молитви і як можна готуватися до Великодня

Священнослужителі читають молитву проти хвороб і проти коронавірусу і закликають це робити всіх віруючих.

Великдень – один з найголовніших днів для всіх християн. Він символізує перемогу світла над темрявою, життя над смертю. В Україні, як і в усьому світі, існують свої традиції, як відзначати Воскресіння Господнє. Але враховуючи світову пандемію, у 2020 році є свої корективи щодо святкування.

Щоб створити гарний настрій, можна прикрасити свою домівку. Це покаже і готовність до світлого дня Пасхи і створить атмосферу, яка буду сприяти залученню під час онлайн служби на Великдень.

Традиційно на Пасху фарбуємо крашанки. Певні рецепти можна використати і для святкування Пасхи у 2020 році.