Дні спогадів і поминання померлих близьких, наших предків – це Батьківські суботи. У листопаді віруючі українці відмічають Дмитрівську суботу 2 листопада. У Дмитрівську батьківську суботу віряни відвідують службу у храмах, щоб вшанувати пам’ять покійних. Існують правила, що можна робити, а що ні в Дмитрівську батьківську суботу.

Батьківські суботи 2019 у листопаді: Дмитрівська субота, що можна робити 2 листопада

Батьківські суботи 2019 у листопаді: Дмитрівська субота, що можна робити, а що ні
В Дмитрівську суботу 2 листопада 2019 року в церквах проводять поминальну службу

Якщо є змога, віруючим потрібно відвідати храм і побути на поминальній службі. У церкві священику подаються записки з іменами померлих, щоб їх пам’янули під час поминальної служби.

В день Дмитрівської суботи, 2 листопада 2019 року, прийнято давати милостиню тим, хто її потребує, допомагати нужденним.

Однією з традицій Дмитрівської суботи є поминальний обід, на який запрошуються родичі. Було прийнято ставити на стіл додаткові прибори, як символ пам’яті про тих, хто пішов від нас з цього життя.

2 листопада немає заборони на якісь роботи. Проте священики нагадують, що потрібно приділити час молитвам та спогадам в них померлих близьких.

В багатьох місцинах України в Дмитрівську суботу прийнято прибирати могили на кладовищах. Можна садити квіти на кладовищі, які підходять для посадки під зиму. На могилах залишають квіти і багато священнослужителів просять своїх мирян залишати живі квіти, щоб пластиком не псувати довкілля. Також, на могилах запалюють свічки, а помин несуть у церкву або роздають перехожим.

Батьківські суботи 2019 у листопаді: Дмитрівська субота, що не можна робити 2 листопада

Батьківські суботи 2019 у листопаді: Дмитрівська субота, що можна робити, а що ні
В батькіську суботу не лаємо померлих, а згадуємо молитвами і добрими думками

В поминальний день Дмитрівської суботи 2 листопада не можна казати погано про покійних. Важливо згадувати тільки світлі і приємні моменти життя померлої людини.

Церква нагадує, що поминання померлих алкоголем не благословляється. Дозволяється пригубити церковного вина за поминальним обідом. Також, не можна залишати на могилах алкоголь та цигарки.

Священики просять своїх прихожан в день Дмитрівської поминальної суботи відмовитися від перегляду розважальних програм, відвідування кінотеатрів чи інших концертів. Тобто утриматися в батьківську поминальну суботу від розваг.

Батьківські суботи 2019 у листопаді: молитви у батьківську суботу

Батьківські суботи 2019 у листопаді: Дмитрівська субота, що можна робити, а що ні
Молитви у батьківську суботу

Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена) і всіх православних християн, і прости їм вся провини вільна і невільна, і даруй їм Царство Небесне. Під час церковного богослужіння, православні люди згадують поіменно багато поколінь своїх покійних предків.

***

Господь Бог наш, пом’янемо ж пішов з життя раба земного (ім’я), що передав душу свою на Небеса. Прошу, прости його за всі діяння грішні, що робив він, бо ми каємося і за душу його в молитвах просимо Тебе, Боже, про милість Твою. Подаруй йому позбавлення від страждань і мук, даруй йому життя кращу. Не відпускай його від себе, нехай душа його навік буде поруч з Тобою. Так осяється його душу світлом небесним. В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. На віки віків. Амінь.