Вже незабаром наступає квітень місяць і городники починають планувати висаджувати рослини у відкритий грунт. Досвідчені садоводи роблять це у сприятливі дні посівного календаря, який складено по фазам Місяця. Поєднання агротехнічних правил висаджування рослин та днів по фазам Місяця, допоможуть отримати гарний врожай.

Посівний календар для висаджування рослин у відкритий грунт у першій половині квітня 2019 року за температурними показниками

Початок квітня на основній території України прогнозується ще досить прохолодна погода, коли земля не встигне прогрітися. В такий погодний період у відкритий грунт можна висаджувати досить витривалі до прохолоди рослини. Це може бути редька, для неї прийнятною температурою грунту для висаджування може бути +2ºC.

Наступні рослини, які можна висаджувати згідно з температурними показниками можуть стати щавель, селера, укроп, салати. Це ті рослини, які зможуть адаптуватися при температурі грунту від +4 ºC.

Коли земля прогріється до +6 ºC …+8 ºC, у відкритий грунт можна висаджувати такі овочі, як:

  • морква;
  • буряк;
  • картопля;
  • горох;
  • шпинат;
  • капуста;
  • боби.

Але, висаджуючи рослини, потрібно заздалегідь перевірити довгостроковий прогноз погоди і контролювати температуру грунту. Адже, якщо погода постійно змінюється і, відповідно, земля охолоджується, з висаджуванням цих рослин краще почекати.

Висадка рослин у відкритий грунт за посівним календарем у другій половині квітня 2019 року за температурними показниками

Друга половина квітня більш тепла і земля більше прогрілася. Тому, при відповідних температурах, можна буде вже досаджувати ще декілька видів овочів.

Такі рослини як кукурудза і соняшник, в землю можна висаджувати не раніше, ніж вона прогріється до температури від +10 ºC. Інакше вони будуть довго рости чи зовсім загинуть.

Наступні рослини більш теплолюбні і їх можна висаджувати наприкінці квітня – на початку травня. Це гарбузи, кавуни, дині, кабачки. При цьому, температура грунту повинна бути не нижче, ніж  +15 ºC… +18 ºC.

Безумовно, кожен господар повинен орієнтуватися на кліматичні умови свого регіону, спираючись на основні температурні показники, які підходять для висаджування рослин у відкритий грунт.

Місячний посівний календар робіт на квітень 2019 року підкаже сприятливі дні для висаджування рослин по фазам Місяця.