Капуста має велике значення у харчуванні людини і дуже популярна на українських теренах. Досвідчені огородники радять додавати гас при висаджуванні капусти у відкритий грунт.

Посадка капусти у відкритий грунт з гасом, правила посадки

Посадка капусти у відкритий грунт з гасом
Перед висадкою у відкритий грунт розсаду капусти закаляють

Перед висадкою на постійну грядку, капуста повинна мати 6 листочків. За 20 днів до пересадки у відкритий грунт, паростки капусти потрібно закаляти на балконі чи на веранді.

Висаджувати сіянці капусти потрібно в похмурий день. Якщо сприятливий день для висаджування капусти за Місячним календарем видався сонячним, то робіть цю процедуру надвечір, коли променя сонця вже не будуть опікати.

Капусту краще висаджувати на відкритих, незатінених ділянках землі. В підготовлені ямки потрібно насипати перегній, який попередньо змішали з землею. Туди ж потрібно додати 20 крапель гасу. Це профілактичний захід від кили.

Кила – це коренева хвороба капусти. Її можна помітити, якщо відкопати коріння рослини: на ньому буде видно нарости. Гас дуже добре допоможе як профілактика цього страшного захворювання капусти.

Після того, як Ви крапнули гас, землю потрібно ще раз перемішати і потім можна висаджувати розсаду капусти. При цьому землею присипаємо до перших справжніх листочків. Обов’язково грунт потрібно притамувати після чого дуже добре полити. Перші три дні висаджені паростки капусти бажано прикрити паперовими серветками чи гілочками.

Посадка капусти у відкритий грунт з гасом, догляд і вирощування

Через 14 днів, після того, як капуста прижилася, її потрібно здобрити сечовиною. Потім рослину потрібно злегка присипати землею (навколо кореня). Через 2 тижні після цього проводиться підживлення комплексними добривами і підгортаємо. Через 7 днів робить ще одне підгортання.

За весь період росту і зігрівання капусти, підгортання треба робити 4-5 разів. Як правило, між лунками капусти утворюються ямки. Городники радять туди насипати добре перегнившу органіку, щоб вона була заввишки як земля, якою ми підгортали і потім добре полити. Це буде підживлювати землю біля коріння капусти.

Капуста любить вологу, тому її треба регулярно поливати. Але не можна заливати, бо через надмірну вологу почне підгнивати коріння. Краще поливати частіше, але не занадто багато.

Коли почнуть зав’язуватися качани, полив треба зменшити, щоб попередити розтріскування капусних голівок.

Посадка капусти у відкритий грунт з гасом, шкідники і як з ними боротися

Посадка капусти у відкритий грунт з гасом
Тканеві мішечкі від шкідників для наших овочів

Найдошкульніший шкідник для капусти – тля. Існує простий спосіб боротьби з нею, який на початку забере трохи часу, але результат вартує того.

З нетканої, волокнистої тканини шиємо мішечки розміром 40х40 см. Цей легкий мішечок обережно надягаємо на качан капусти і затягуємо знизу мотузочкою. Качан буде як у хатинці. Цей матеріал для укриття пропускає світло, повітря і воду, а от для будь-яких шкідливих комах, мошок і метеликів стає перешкодою

Мішечків шиємо стільки, скільки ми висадили рослин. Цих мішечків вистачить на декілька років, тому витрати часу і матеріалів будуть майже разові.