ГоловнаСад та городЯк правильно пасинкувати помідори і в які терміни в залежності від сорту...

Як правильно пасинкувати помідори і в які терміни в залежності від сорту томатів

Пасинкування томатів – важлива агротехнічна процедура, яка допомагає сформувати кущ для отримання гарного врожаю. Тому важливо знати, як правильно пасинкувати помідори, в які терміни в залежності від сорту томатів. Існує два основні види помідорів, які прийнято називати високорослі і середньорослі. По-науковому назва цих видів томатів: індертермінантні і детермінантні сорти помідорів. В залежності від виду томатів, відрізняється методи вирощування і догляд за ними.

Пасинкування високорослих (індертермінантних) помідорівПасинкування високорослих (індертермінантних) помідорів: як правильно це робити і в які терміни

Індетермінантні різновиди томатів – це гібриди, що можуть зростати на кілька метрів. При сприятливому кліматі, подібні томати здатні рости більше року. Частіше за все індетермінантні види помідорів вирощують у теплицях. Їх висота може досягати 3-4 метрів.

Щоб ці види томатів добре зростали, зважаючи на свої великі розміри, пасинкування – необхідна умова отримання гарного урожаю. Тобто, щоб у рослини були сили на розвиток, цвітіння і плодоношення, потрібно прибирати абсолютно всі пасинки. Після пасинкування, треба слідкувати, щоб не з’явились нові пасинки.

Початок пасинкування – як тільки починають зацвітати помідори.

Пасинкування середньорослих (детермінантних) томатівПасинкування середньорослих (детермінантних) томатів: як правильно пасинкувати помідори

Фахівці вважають, що, завдяки невеликому розміру, такі види томатів можна вирощувати у три стебла – в них буде достатньо сил для цього. Для формування куща на ранньому етапі формування пасинків, потрібно залишити тільки два пасинки. Як правило, такі пасинки знаходяться один навпроти одного. Цей варіант найбільш вдалий, тому що таким чином сформується розлогий, але не захаращений помідорний кущ. Відповідно, врожай буде гарним, а плоди встигнуть накопичити всі поживні речовини і матимуть гарний смак.

Секрети пасинкування помідорів

Коли і як пасинкувати помідори
Пасинкування краще виконувати не зрізуючи пагони, а відламуючи їх руками

Процес пасинкування починається з моменту появи квіточок на томатах. Тому, як тільки стають помітні перші ознаки формування суцвіть, треба уважно продивитися рослини на наявність пасинків. Після обривання перших, в середньому раз на тиждень, треба перевіряти, щоб не з’явилися нові пасинки.

Найкраще процедуру пасинкування помідорів проводити рано вранці. Це дає змогу рослині заживити ранку протягом дня. Особливо сприятливі для пасинкування сонячні дня.

Якщо за прогнозом очікується хмарна погода, а зволікати з пасинкуванням не можна, тоді ранку треба буде присипати золою.

Перед пасинкуванням треба перевірити кущі томатів на хвороби і шкідників. Спочатку пасинкуються здорові рослини. Ті помідорі, які викликають підозру, краще пасинкувати наступного дня, коли у здорових рослин ранки вже загояться. Такі методи допоможуть зменшити ймовірність зараження здорових кущів помідорів.

Коли і як пасинкувати помідориЯк правильно пасинкувати помідори

Пасинкування можна проводити обриванням або обрізанням зайвих пагонів. Важливо пам’ятати, що пасинки не можна залишати під основне стебло, тому що пасинок знову скоро з’явиться на тому ж місці.

При пасинкуванні потрібно зривати так, щоб залишалися пеньки 10-15 мм.

Застереження при проведенні пасинкування помідорів

Якщо обрану «ручний» метод пасинкування, тоді варто надягати гумові рукавички. Періодично їх треба знезаражувати, хоча б промивати проточною водою.

У разі, якщо обрано метод обрізання, тоді також інструмент періодично треба дезінфікувати розчином марганцю або іншими знезаражувальними препаратами.

Досвідчені городники зазначають, що пасинкування – це важлива складова для отримання гарного урожаю. Тому цю процедуру необхідно обов’язково проводити.

Корисні поради

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст