У лютому день збільшується, але світла ще недостатньо для повноцінного зростання культурних рослин. Проте існують рослини, які висівають у лютому, не чекаючи інших умов. Ранній посів насіння у лютому має певні причини – це рослини з довгим вегетаційним періодом. Наприклад, цибуля-порей, селера коренева і черешкова, якщо їх посіяти на розсаду в квітні, не встигнуть сформувати повноцінний урожай. Їх насіння довго сходять, розсада в початковий період розвивається повільно.

Які рослини висівають у лютому: капуста рання

Ранні сорти капусти — білокачанної, брокколі, цвітної, пекінської, кольрабі, сіємо в середині-кінці лютого згідно порад посівного календаря. У капусти березневого або квітневого посіву період інтенсивного росту, формування врожаю доведеться на спекотну погоду, а капуста – рослина холодостійка.

Розсаду ранньої капусти можна висаджувати у відкритий грунт вже в середині квітня, коли томати, перець, баклажани ще тільки починають загартовувати на балконах або верандах. У теплиці без обігріву капусту можна висадити ще раніше, проте важливо слідкувати за прогнозом погоди і кліматичними умовами у Вашому регіоні.

Розсада капусти: поради коли і як садити за агротехнічними правилами

Які рослини висівають у лютому: цибуля ріпчаста

Цибулю ріпчасту сіють в лютому, тому що її насіння довго сходить, розсада в перший час зростає повільно. Як і капусту, загартовану розсаду цибулі в грунт висаджують раніше, ніж теплолюбні овочеві культури.

У прохолодну погоду у цибулі швидко наростає коренева система, перо накопичує поживні речовини, щоб пізніше сприятиме формуванню цибулин. До того ж цибуля раннього посіву встигає на грядках зміцніти до появи небезпечного шкідника — цибулевої мухи, сформувати цибулини до поширення головної хвороби — пероноспорозу. А це дуже важливо для дачників і городників, які дбають за екологічність своєї городини

Які рослини висівають у лютому: селера

Насіння селери сіють у зволожений грунт просто на його поверхню, і лише злегка притискають до нього або засипають тонким шаром чистого піску, накривають до появи сходів плівкою і ставлять в світле (але не під прямі сонячні промені) місце.

Які рослини висівають у лютому і як додати освітлення

Сходам селери й інших рослин, які висівають у лютому, потрібно забезпечити гарне освітлення. Ефективно використовувати лампи денного світла, фітолампи. Але можна поліпшити освітленість рослин і більш економним способом. Ззаду розсадних ємностей встановлюють картон, обклеєний фольгою. Імпровізовані «світловідбивачі» закріплюють під таким кутом, щоб вони максимально висвітлювали рослини з боку кімнати.

Посівний календар на лютий 2020 року на кожен день місяця