ГоловнаСад та городГарбуз: найпоширеніші хвороби і методи боротьби з шкідниками

Гарбуз: найпоширеніші хвороби і методи боротьби з шкідниками

Гарбуз має певні найпоширеніші хвороби, проте існують і методи боротьби з шкідниками, які досить прості у застосуванні. Гарбуз один із улюбленіших городніх продуктів українців, який ми вирощуємо у великій кількості. Тому, так важливо знати, як їх вирощувати, які хвороби гарбузів і як з ними можна боротися

Гарбуз: найпоширеніші хвороби і методи боротьби з шкідниками – борошниста роса

Гарбуз: найпоширеніші хвороби і методи боротьби з шкідниками
Борошниста роса залишає білий наліт

Збудником цієї хвороби являється грибок з сімейства Erysiphaceae. Ця хвороба вражає багато видів рослин, у тому числі й гарбузи.

Ознаки борошнистої роси: на листі рослини з’являться білі плями. З часом вони розростаються, утворюючи блідо-сірий наліт. Він може покрити всю наземну частину рослини.

Борошниста роса погіршує процес фотосинтезу рослини, що призводить до пізньої зав’язі і, навіть, до її відсутності. Рослина в’яне, в ній буде мало корисних, поживних речовин.

Методи боротьби з борошнистою росою

  • щоб вилікувати гарбуз потрібно обприскувати рослину розчином колоїдної сірки , фосфорнокислого натрію (дінатрійфосфат) – вони виступають як фунгіцид, чи препаратом «Топаз».

Гарбуз: найпоширеніші хвороби і методи боротьби з шкідниками – жовта (огіркова) мозаїка

жовта (огіркова) мозаїка вражає і гарбузи
Ознаками жовтої мозаїки являється утворення на листі жовтих плям

Збудником огіркової (жовтої) мозаїки стає вірус Cucumber mosaic virus. Ця хвороба крім гарбузів, вражає огірки, баклажани, диню).

Ознаки жовтої мозаїки: на листі утворюються жовті плями через руйнування хлорофілу. Листя може деформуватися. Це захворювання вповільнює накопичення рослинами поживних речовин.

Методи боротьби з захворюванням “жовта мозаїка”

  • жовта (огіркова) мозаїка не піддається впливу препаратів і лікуванню взагалі. Тому, в разі ураження цим захворюванням, гарбуз (чи інший овоч) потрібно викопати і знищити.

Хвороби гарбузів і методи боротьби з шкідниками – баштанна тля (попелиця)

Чим хворіє гарбуз і методи боротьби з шкідниками
Баштанна попелиця, ховається на внутрішній стороні листка.

Цей шкідник, баштанна попелиця, ховається на внутрішній стороні листка. Комаха харчується соком рослин. Через баштанну попелицю, гарбуз передчасно старіє, в нього скручується і опадає листя і квітки.

Методи боротьби: щоб позбутися баштанної попелиці, спочатку треба промити листя від блідих личинок і жовтих дорослих особин. Потім необхідно обприскати настоєм полину або цибулі, розчином господарського мила або препаратами «Конфідор», «Престиж» або «Джерело». Обробляти уражені рослини потрібно раз на 4-5 днів циклом 3 рази.

Народний метод боротьби з баштанною попелицею

  • Ворог попелиці – звичайні комашки-сонечко. Можна обприскувати гарбузи настоянкою з цибулі, часнику. Подрібнену цибулину 15 гр і суху луску (6 гр) залити 1 л окропу і настоювати 8 годин. Процідити і обприскати. Оброблювати таким розчином потрібно 3 рази раз на 8-10 днів. Гарною допомогою, щоб позбутися попелиці – покладіть поряд листя тютюну.

Гарбуз: найпоширеніші хвороби і методи боротьби з шкідниками – слимаки (грунтові равлики)

Методи боротьби з шкідниками гарбузів
Слимаки (грунтові равлики) з’єдають молоді пагони і листя рослин

Ці шкідники знищують багато рослин, у тому числі й гарбузи. Вони харчуються молодими пагонами і листям рослин. Як правило це відбувається вночі. Зранку на листі Ви можете побачити смуги білого слизу.

Як боротися зі слимаками

  • землю навколо рослини треба перекопати і здобрити її тютюновим пилом, внести в неї мідний купорос, вапно або інсектицид Креоцид-100.

Хвороби гарбузів і методи боротьби з шкідниками – антракноз

Які хвороби в гарбузів
При ураженні антракнозом на листі і пагонах гарбуза з’являються бурі плями

Збудником хвороби являється грибок. При ураження антракнозом на листі і пагонах гарбуза з’являються бурі плями, які з часом стають твердими і утворюють ураження.

Методи боротьби з антрокнозом

  • гарбуз, його пагони і листя треба обприскувати мідним купоросом чи хлорокису міді.

Гарбуз – це неймовірне джерело по вмісту заліза серед рослин. Також він містить велику кількість вітамінів В, А, Р, цинку. Гарбуз добре сприяє засвоєнню. Жирних страв, тому він являється чудовим гарніром до м’яса.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст