Успіння Богородиці завершує четвертий піст, що триває багато днів – Успенський, який присвячується Богородиці. Це свято прийнято відзначати 28 серпня. За багато століть у цього дня виникли свої традиції свята і народні прикмети. Також, потрібно читати, а тут можна і послухати, як звучить молитва «Богородице, Діво радуйся»

Успіння Богородиці відзначається 28 серпня, молитва «Богородице, Діво радуйся»: традиції свята

В день, коли відзначається Успіння Богородиці потрібно згадувати її земний шлях. Чому цей день називають святом, адже Богородиця померла? Тому що день символізує закінчення земного життя і початок нового, небесного, поруч із сином Ісусом. Це день про святкування безсмертя душі.

На Успіння Богородиці віруючі обов’язково відвідують церкву, читають молитви. Вже наступного дня, 29 серпня, коли закінчено Успенський піст і очищена душа, можна розговітися: в раціон можна включити страви з риби і приготовлені з додаванням жирів.

В народі здавна повелося, що після Успіння Богородиці розпочинався період весілля, залицяння і народних гулянь.

Успіння Богородиці відзначається 28 серпня: «Молитва перед іконою Успіння Пресвятої Богородиці», текст

Успіння Богородиці відзначається 28 серпня: молитва і Молебень до Пресвятої Богородиці можна прослухати в аудіозаписі
Текст молитви на день Успіння Пресвятої Богородиці

О, Діво Маріє, Мати наша, Отець Небесний зробив Тебе Храмом та інструментом Святого Духа, щоб, прийнявши від Тебе плоть, Предвічне Слово увійшло в світ і оселилося з нами.

Ти, о Мати, завжди була для нас тією провідною зіркою, яка веде до дому Отця. Як колись в Кані Галилейській Ти говорила до наших праотців, так і нині Ти звертаєшся до нас зі словами: «Зробіть все, що Він вам скаже» (Ін.2,5).

Божий Притулок грішників, будь Господньою поміччю нам, недосконалим і немічним, Своїм Небесним Покровом бережи нас від зла, яке нам постійно загрожує. Скорботним втіха, як Мати, поможи нам, коли в нас вичерпується надія і сили для доброго християнського життя. Разом з нами випроси у Сина Свого хворим зцілення та благодать здоров’я душі і тіла для всіх слабких і страждаючих.

Господньою ласкою і премудрістю дітей навчи любові до Бога і людей, до Святої Церкви і до нашої дорогої Батьківщини. Випроси їм у Христа Спасителя любов батьків і вихователів. Зміцни наші родини, щоб вони були сильні Богом.

Просимо, щоб молоді Господь дав належні сили і благословення бути вірною Богу, а також мудрість в пізнанні краси і гідності людської особистості, значення сімейного життя, велич материнства і відповідальність батьківства.

Нехай за Твоїи святим заступництвом Отець Небесний пробудить й, передусім, серед нашої молоді численні покликання до священичого і душпастирського, чернечого та місіонерського, а також євангелізаційного і катехитичного, соціально-благодійного й іншого служіння та поблагословить її усіма необхідними для цього благодатями і дарами Святого Духа.

А духівництву різних традицій та обрядів хай Він дарує мужність проголошувати Євангеліє Царства Божого і радість вірного служіння Твоєму Синові в Святій Його Церкві Христовій, котру нехай обдарує відновленням її єдності і цілісності, що була за першоапостольських часів.

У Вітчизні нашій просимо Тебе, аби Господь подав жити всім нам у ній в дусі єднання, правдивого миру й братньої любові і взаємодопомоги, дарував серце щире й відкрите назустріч потребам наших сусідів і співгромадян.

Сьогодні ми ввіряємо себе Твому Небесному заступництву, тому що спокон віку ніхто не чув, щоб хтось із прибігаючих до Тебе, прохаючих у Тебе Божої допомоги, був Тобою, а відтак — Господом, покинутий (молитва св. Бернарда).

Віддаємо під Твій Божий Покров, о Маріє, нашу єпархію і всі громади на її території, щоб вони користувались належною свободою віросповідання. Нехай храми наповнюються правдивим служінням і прославленням Бога, а віруючі — з натхненням і радістю приступають до Слова Божого і Святих Таїнств.

Молитвами нашими до Господа в скорботах не погорди, о, Володарко наша, Заступнице наша, Пресвята Богородице. Амінь.

Успіння Богородиці відзначається 28 серпня: Молебень до Пресвятої Богородиці можна прослухати в аудіозаписі

Успіння Богородиці відзначається 28 серпня: народні прикмети

За багато століть святкування Успіння Богородиці у народі склалося чимало прикмет. Як  і багато інших прикмет, вони пов’язані з природою. Більше – з землею, як годувальницею і захисницею. Ось деякі з цих народних прикмет на свято Успіння Богородиці

  1. Не можна встромляти в землю гострі предмети на Успіння 28 серпня, бо земля асоціюється з Заступницею.
  2. Ще одна прикмета про землю: не можна ходити босоніж, щоб не образити землю-матінку.
  3. На Успіння і після нього збирають урожай яблук, закінчують збір інших плодів і проводжають літо.
  4. Люди на Успіння, зазвичай, пригощали бідних, допомагали хворим і знедоленим.
  5. Було прийнято щедро ділитися дарами з церквою.
  6. У цей день господині солили огірки на зиму.
  7. Якщо на Успіння погода хороша, тиха і приємна, то і зима буде такою ж, а майбутній урожай виявиться багатим. В іншому випадку, слід очікувати на проблеми з урожаєм і холодної зими.
  8. За прикметою, щоб не захворіти найближчим часом, не можна в цей день ходити босоніж.
  9. На Успіння дівчата не стригли волосся, щоб не наврочити і не «згубити долю»
  10. На свято Успіння Пресвятої Богородиці народні прикмети не дозволяли взувати нове взуття, щоб ненароком не натерти мозоль або не поранити ногу. Тому що, якщо таке станеться, прикмета каже, що настане період невдач і життєвих труднощів

Запрошуємо до обговорення!