Так склалося історично, що церковні свята переплітаються з народними. Адже багато віків тому, ще до запровадження християнства, наші предки були язичниками. Життя тоді підпорядковувалося матінці-природі. З приходом християнства, частина народних традицій зникла, але велика частина й сьогодні йде пліч-о-пліч з церковними датами. 19 серпня 2020 року відмічається Преображення Господнє, а в народі другий Спас —  Яблучний Спас. Ці два свята мають свою історію і традиції

Преображення Господнє відмічаються 19 серпня 2020 року: історія свята

У Євангелії описано Преображення Господнє – це коли Ісус явив свою велич перед трьома найближчими своїми учнями під час молитви на горі Фавор. Під час молитви до них явили пророки Мойсей та Ілля. З яскравого світла прозвучав глас Божий і назвав Ісуса улюбленим сином та заповів учням Христа слухати його.

Це свято всієї християнської церкви і її віруючих. Опис цієї значущої події описують всі євангелісти, крім Іоана. Канонічне Євангелії написано від чотирьох авторів. Почитати тексти апостолів і послухати можна онлайн:

Євангеліє від Матвія (Матфія)

Євангеліє від Марка

Євангеліє від Луки

Євангеліє від Івана (Іоана)

Преображення Господнє і Яблучний Спас відмічаються 19 серпня 2020 року: традиції народного свята

Яблучний Спас, другий з трьох, прийнято відмічати 19 серпня 2020 року. У цей період серпня активно збирається врожай. Було прийнято знімати перші плоди яблук і винограду. З давніх часів існує традиція освячувати яблука нового урожаю у церкві. Вважалося, що тільки після Яблучного Спасу можна було збирати урожай цих смачних і корисних фруктів, як для зберігання, так і для приготування різноманітних страв.