Великий піст – час молитов до Господа і обмежень себе у їжі і розвагах. З 2 березня віруючі починають притримуватися правил, які рекомендує церква під час посту. Календар харчування по дням на перший тиждень посту допоможе орієнтуватися які види страв можна вживати. Великодній Піст потребує дотримання правил і традицій. Даний календар наближений до вимог для духовних осіб щодо постування. Віруючи повинні зважати на стан здоров’я і навантаження на роботі. Головне пам’ятати: мета посту – це щирі молитви до Бога і очищення, у першу чергу, душі.

Великодній піст 2020: календар харчування на перший тиждень посту з 2 по 4 березня

2 березня

Перший день посту самий суворий. Багато віруючих повністю відмовляються від їжі і п’ють тільки воду. Цей день треба присвятити молитвам Господу. Дозволяється пити відвари і трав’яні чаї.

3 березня

У другий день посту віруючі утримуються від вживання їжі. Можуть вживати воду і хліб. Час потрібно проводити у молитвах.

4 березня

У середу дозволено вживати сирі страви без додавання олії. В цей день можна їсти фрукти, овочі і горіхи.

Великодній піст 2020: календар харчування на перший тиждень посту з 5 по 8 березня

5 березня

У четвер повторюється другий день посту – можна вживати тільки воду і хліб. Священики читають молитви і закликають до цього вірян. Адже молитва не тільки очищає думки, а ще й допомагає боротися зі спокусами.

6 березня

П’ятниця дозволяє вживати сирі овочі і фрукти без додавання олії. Можна зробити овочевий або фруктовий салат, заправкою якому послужить сік з самих продуктів. Протягом дня можна їсти фрукти. Наприклад, порізати на скибочки яблука, груші – буде хорошим перекусом, який вгамує почуття голоду.

7 і 8 березня

На вихідні – у суботу і неділю, віруючим дозволено їсти приготовлені страви з додаванням олії. Як правило, готують пісні каші і супи з додаванням нуту, бобів, сочевиці. Можна приготувати тости з авокадо – вони додадуть сили.