У 2020 році Успенський піст розпочинається 14 серпня і завершується 28 серпня і являється підготовкою до світлого дня Успіння Богородиці. Успенський піст присвячений Богородиці. За багато років склалися народні прикмети на свято Успіня Богородиці.

Успенський піст: дати і традиції

Четвертий багатоденний піст – Успенський триває два тижні з 14 по 28 серпня 2020 року. Важливо пам’ятати, що цей піст присвячується Богородиці. Під час цього посту всі молитви повинні бути присвячені їй.

Спочатку Успіння було днем пам’яті Богородиці, днем скорботи. Але з часом люди зрозуміли таємний сенс цієї події і стали вшановувати цей день,  як свято возз’єднання Матінки Заступниці і Ісуса Христа.

Успенський піст: народні прикмети на Успіння Богородиці

Свято Успіння Богородиці налічує багато років і за цей час у народі склалося чимало прикмет. Раніше, спостерігаючи за природою і навколишнім середовищем, наші предки аналізували події і робили висновки. Тоді віруючі ще мало знало про Бога і його задуми, тому трактували свято дещо спираючись на старі обряди, які були до християнства. Успіння — це початок бабиного літа, яке триває зазвичай до 11 вересня.

В цей день було прийнято проводити безліч обрядів і ритуалів, які повинні були пробудити природну енергію. Наприклад, проводили ворожіння на воску і піску, щоб побачити майбутнє.

  1. Не можна встромляти в землю гострі предмети на Успіння 28 серпня, бо земля асоціюється з Заступницею.
  2. Ще одна прикмета про землю — не можна ходити босоніж, тому що так наноситься образа матінці-природі.
  3. На Успіння і після нього збирають урожай яблук, закінчують збір інших плодів і проводжають літо.
  4. Люди на Успіння, зазвичай, пригощали бідних, допомагали хворим і знедоленим.
  5. Було прийнято щедро ділитися дарами з церквою.
  6. У цей день господині солили огірки на зиму.
  7. Якщо на Успіння погода хороша, тиха і приємна, то і зима буде такою ж, а майбутній урожай виявиться багатим. В іншому випадку, слід очікувати на проблеми з урожаєм і холодної зими.

Всі ці прикмети переходять з покоління в покоління,вони відображають віру людей у сили природи, які в народному свідомості тісно пов’язані з образом Богоматері.