Для віруючих велике значення має Спас. Всього їх три: Медовий Спас, Яблучний і Горіховий Спас. Традиції святкування цих днів передаються з покоління в покоління. Знання, коли Спас у 2020 році, точна дата Медового Спасу, Яблучного і Горіхового, допоможе заздалегідь підготуватися до святкування.

Коли Спас у 2020 році: точна дата Медового Спасу

Коли Спас у 2020 році: точна дата Медового Спасу, Яблучного і Горіхового
Медовий Спас у 2020 році припадає на 14 серпня

Медовий Спас відкриває святкування Спасів і в народі його часто називають Першим Спасом, а ще — Маковей. Він припадає на 14 серпня 2020 року. Уже з назви зрозуміло, що головним на столі в цей день є мед і страви з ним. Саме з 14 серпня було прийнято відкачувати мед цього сезону, освячувати його в церквах і куштувати цей корисний продукт.

У православних віруючих цей день пов’язаний з Животворящим Хрестом Господнім і початком Успенського Посту. В день Медового Спасу віруючі просять у Господа захисту від зла і неприємностей, дарують близьким іменні іконки.

Маковей називають цей день тому, що прийнято їсти пироги з маком.

Коли Спас у 2020 році: точна дата Яблучного Спасу – Преображення Господнє

Коли Спас у 2020 році: точна дата Медового Спасу, Яблучного і Горіхового
Преображення Господнє і
Яблучний Спас відмічається 19 серпня 2020 року

Яблучний Спас, другий з трьох, відмічається 19 серпня 2020 року. Це час для збору урожаю, в першу чергу яблук і винограду. В народі прийнято освячувати яблука нового урожаю у церкві. Після цього вже можна збирати урожай цих смачних і корисних фруктів, як для зберігання, так і для приготування різноманітних страв.

Яблучний Спас пов’язаний з подіями, які описані у Євангелії. Коли Ісус Христос відправився на гору Фавор для молитви разом з учнями, їм з’явилися пророки Мойсей та Ілля. З яскравого світла прозвучав глас Божий і назвав Ісуса улюбленим сином та заповів учням Христа слухати його.

Під час святкування Яблучного Спасу продовжується Успенський Піст. Тому їжа у постуючи віруючих, повинна відповідати вимогам Посту. Фрукти цього дня можна вживати досхочу.

Коли Спас у 2020 році: точна дата Горіхового (Хлібного) Спасу

Коли Спас у 2020 році: точна дата Медового Спасу, Яблучного і Горіхового
Горіховий або Хлібний Спас відмічається 29 серпня 2020 року.

Останній Спас – Горіховий або Хлібний Спас відмічається наприкінці літа – 29 серпня 2020 року. Це свято приурочене до перенесення Нерукотворного образу Христа Спасителя. В день останнього Спаса 29 серпня віруючі відзначають день пам’яті Діоміда. На горіховий спас починається активний збір лісових дарів – різних видів горіхів. Було прийнято пекти хліб з муки нового урожаю, запашні булки й інші смаколики.