Великодній піст по-своєму організовує життя людей, які проходять духовне очищення. При цьому церква вчить вшановувати пам’ять померлих близьких і підчас Великого посту. У березні, під час Великоднього посту, відзначаються три батьківські суботи.

Батьківські суботи Великого посту у березні 2020 року

Поминальні служби під час Великого посту проходять після основних святкових служб. Під час посту, коли людина намагається духовно очиститися, то її молитви будуть щирими і приноситимуть спокій.

14 березня 2020 року – перша поминальна батьківська субота припадає на другий тиждень Великого посту.

21 березня 2020 року – друга поминальна батьківська субота проходить на третьому тижні Великого

28 березня 2020 року – проходить третя поминальна субота,яка відзначається на четвертому тижні Великого посту.

Батьківські суботи Великого посту у 2020 році: молитва

Молитва за близьких, які залишили наш світ

«Господи, почуй молитви наші про близьких, що покинули цей світ і вирушили у Твоє Царство, де їх чекає вічне життя. Лише в силах Твоїх втішити серця скорботних і відпустити гріхи померлим. Плачемо ми та молимося за душі покійних (імена) з надією на втіху. Не залиш їх, Боже, віч-на-віч з гріхами, а нам допоможи пережити біль втрати. Славимо Твоє ім’я, Батько наш! Так знайдуть померлі вічність поруч з Тобою. Амінь».

Молитва дітей, за померлих батьків

«З жалем і розчуленням серця благаю Тебе, милостивий Судіе, що не карай вічною карою померлого (-у) незабвеннаго (-у) для мене раба (-у) Твого (ю), батька (матір) мого (-ю) (ім’ярек), але відпусти йому (їй) всі провини його (ея) вільні й невільні, словом і ділом, і несвідомо створена ним (нею) в житії його (ея) зде на землі, і з милосердя і людинолюбства Твоєму, молитвами Пречиста Богородиці і всіх святих, помилуй його (ю) і вічної муки визволи. Ти, милосердний Отче отців і чад! Даруй мені, у всі дні життя мого, до останнього подиху мого, що не переставати памятоваті про померлого батьку (матері) моєму (їй) в молитвах своїх, і умоляті Тебе, праведного Суддю, так вчініші його (ю) в місці світлому, у місці прохолодно і в місці покійного, з усіма святими, звідки я відбіжить всяка хвороба, печаль і зітхання.»

Запрошуємо до обговорення!